Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

YENGEÇ YENİAYI

tarafından | Haz 27, 2022 | Astroloji | 0 yorum

29 Haziran 2022 günü saat 05.52 itibariyle Yengeç Yeniayını deneyimleyeceğiz. Yengeç burcu ülkenin halkı, güvenliği, muhalefeti ve milliyetçiliği temsil eder. Barınma, konut, ev, yuvayla ilgili konularla beraber tarım, toprak, maden, arsa, konularını ön plana çıkarır. İnsanoğlu üç güdü ile dünyaya gelir, beslenme, üreme ve korunma. İşte bu üç güdü Yengeç burcunun temel özellikleridir. Bunlara ek olarak bilinçaltını ve kişinin her tür duygusal iletişimini de ekleyebiliriz.

Bu günlerde kişinin duygusal açıdan kendini kısıtlanmış olarak hissetmesi, yetersiz olduğunu düşünmesi, karamsar ve depresif olması beslenme bozukluklarına sebep olabilir.

Kariyerlerimizde yükselme ve para kazanma şanslarıyla beraber işle ilgili yurt dışı fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kişisel haritalara göre şans, ün, yetki ve başarı yakalama şansımız yüksek. Bu şans ve başarının uzun vadeli olup olmaması kişinin takındığı tavırlarla belli olacak. Yapılan iş ve eylemlerin pozitif ve negatif oluşlarına göre iyi olanlar iyi, kötü olanlar kötü olarak ünlenecekler. Negatif ünlenmeler kişinin sahip olduğu mevki, konum ve yetkisini kaybetmesine sebep olabilir. Ayrıca bu durum kişinin düşmanlarına karşı açık ve güçsüz kalmasına sebebiyet verebilir.

Din, hukuk, yargı ve yüksek eğitim ile ilgili kurumlarda yetkili kişilerin sistemi etkileyecek, fanatik, ukala ve kibir barındıran söylem ve tavırları problem ve skandala yol açabilecektir. Kısaca yargı, adalet, yüksek eğitim ve inançlar konusunda rayında gitmeyen bir takım aksilikler gündem yaratabilir.

Ordu, asker ve silahlı kuvvetleri de ilgilendiren yangın, kundaklama, pusu gibi negatif etki ve konular gündeme gelebilir.

Geçen yazımda “Global krizin yarattığı ve yaratacağı düşünülen sıkıntı, yoksunluk, yoksulluk, belirsizlik ve engellenmeler neticesi insanlık sinirli, öfkeli ve gergin. Özellikle Haziran ayında Mars’ın Boğa burcuna geçmesiyle beraber başlayacak olan süreçte Temmuz sonu ile Ağustos’un ilk haftası Mars, Uranüs ve Kuzey Ay Düğümünün birleşmesiyle ekonomik alanda büyük dalgalanmalar, zorlu süreçler dünyayı sarsabilir. Siyasal gerginlikler, sosyal bölünmeler ateşi körükleyebilir.” şeklinde önemli bir not düşmüştüm. Buna istinaden düşünmeden yapılan harcamalar senet, borç, kredi, ipotek ve tahvil borçlanmaları nedeniyle mali zorlanmalar söz konusu olabilir.

Harcamalarda abartı ve savurganlığa eğilimin frenlenmesi gerekir. Mali konulardan kaynaklanan sorunlar ve zorluklar aile içi sorunları arttırabilir.

Ayrıca yeniay haritasının 12. Evinde Merkür olduğundan dolayı anlaşmalar için atılacak imzalara dikkat edilmesi gerekir.

Unutulmaması gereken bir başka husus da girişim ve başlangıçlarda zamanlamanın çok önemli olduğudur. Lütfen genel hayatınızda ve iş hayatınızda fevri kararlardan kaçının.

Aile içinde entrikalar ve özellikle baba ve erkek çocuklarla ilgili her türlü problem veya yoğunluklar gündeme gelebilir.

Gizli aşk ilişkilerinin açığa çıkması ya da bitmesi gündem yaratabilir.

Yengeç burcunun temsil ettiği mide, rahim, meme ve kanser problemleri ve kolesterolden kaynaklanabilecek kalpte spazmlar, keskin ağrılar görülebilir.

Zehirli havyan, böcek sokmalarına ve köpeklerden kaynaklanan ani saldırılara ve tehlikelere maruz kalınabilir.

         27 Haziran günü Neptün Retro hareketine başlayacak. Neptün ile ilgili gecikmeler yaşanabilir. Gerçeklerden ve sorumluluklarda kaçışlar başlayabilir. Yanlış teşhis ve tanılar hayatımızı etkileyebilir. Gerçeklerden kaçış alkol ve uyuşturucu ile ilgili konuları ve artışları tetikleyebilir. Alkol ve bağımlılık yapan zararlı maddelerde aşırılıktan kaynaklanan sorunlar gündeme gelebilir.  Petrol, su, deniz, yağmur, fırtına, kimyasal, ilaç ve sinema sektörü, hayır kurumları, yaşlı ve çocuk bakımevleri, dini kurumlar, ceza evi, sahte şirketler ve dolandırıcılık ile ilgili konuları gündeme getirebilir. Yine bu Retro döneminde zamanında sizden saklanmış olan bir takım gerçekler gün ışığına çıkabilir. Gerçeklerle yüz yüze kalabilirsiniz.

Hayal kurmak, hayallerin gerçekleşmesi anlamına gelmez. Hayallerin gerçeğe dönüşmesi için harekete geçilmesi ve o uğurda yola çıkıp bir şeyler yapılması gerekir. Kişi şansını ve şanssızlığını kendi yaratır. Gerçekleşmemiş ve çözümlenmemiş işlerin düzeldiği sanılarak rehavete kapılanmaması ve boş hayaller üzerine yeni atılımların yapılmaması gerekiyor. Bu dönem “Bu iş olacak” veya “Bu iş gerçekleşecek” gibi hayal cümlelerinin kurulacağı zaman değil. Aksine çok mantıklı, gerçekçi ve analitik olarak düşünülmesi gereken bir dönem.

Bu yeniayın mottosu: Kendi işinizi kendiniz yapın. Kontrolü bir başkasına vermeyin.

         Sevgiler…

Aşkım GÜNEY

#Astroloji

#Astrology

#Yengeçburcundayeniay

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This