Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Yengeç Yeniayı

tarafından | Tem 1, 2024 | Astroloji | 0 yorum

Ankara saatiyle 01.57’de ülkemiz haritasının birinci evinde Sirius sabit yıldızının üzerinde Yengeç Yeniayını deneyimleyeceğiz. Mundane astrolojide birinci ev ülkemizi, insanlarımızı, arsa ve konutları, mal-mülk sahiplerini, vergi mükelleflerini ve meclisteki muhalefeti ilgilendiren konuları simgeler. Doğal olarak önümüzdeki günlerde bu konu başlıkları ön plana çıkacak.

Güneş ile Sirius’un tam kavuşum yaptığı gökyüzü haritasının bir yıl içinde ilahi sistemin insanlık hakkında vermiş olduğu kararları ve kaderleri belirlediğine inanılır.

Güneş ve Sirius kavuşumunun koruyucu olduğunu unutmamak gerekir. Bu dönemde herkes farkındalıklarla imtihan olacak.  İnsanlar bir takım dürüstlük sınavlarından geçecek. Mümkün olduğunca olumsuz ve negatif duygulardan kendimizi arındırmalıyız. Özellikle çıkara dayalı ilişkilerden, düşüncelerden, yanlış konuşmalardan, gaflardan, ahlaksız tutum ve davranışlardan, kibirden ve bilginin yanlış kullanımından uzak durmalıyız. Haksızlık ve adaletsizliklere göz yuman, görev bilincindeki zaaf sebebiyle, rüşvet alıp yolsuzluklar yapan, haksız suçlamalarla kazanç elde eden ve adaletsizliklerle muhatap olanlar ağır bedeller ödemek zorunda kalacak. 

Her koşulda doğru yoldan ayrılmayıp, çıkar uğruna taviz vermeyenlerin mükâfatlarının verilmesi yakındır. Kişi kendine dürüst olup, hatalarını görüp, bunları onarmaya, düzeltmeye çalışırsa şifalanacaktır. Bu dönemde bazı kişiler otorite olarak gördüğü ya da tanınmış kişilerden ödül gibi yardım alabilirler.

Sadakat ve bağlılıkla ilgili ahlaki sınanmalar başlamıştır. Sistem ayrım yapmayacak ve hata kabul etmeyecektir.

Tüm dünyada terör, şiddet, savaş ya da doğa facialarından kaynaklanabilecek ani toplu kayıpların gündeme gelme riski var.

Dünyada şiddet ve savaş yanlısı liderlerin ani çıkışları söz konusu olabilir. Büyük savaşların tetiklenmesi, istila veya istila teşebbüsleri gerçekleşebilir. Bu saldırılarda katliamlar, insanlık dışı tutum ve davranışlar, kötü muameleler yapılabilir. Irkçı ayaklanmalar ve inançlarda fanatizm toplumsal ve bireysel anlamda şiddete eğilimi arttırabilir.  Birbiri ardına gelen saldırılar tüm dünyanın bambaşka günlere uyanmasına sebep olabilir. İnsanlık bu savaşların ağır bedelini öyle ya da böyle bir şekilde yaşayacak. Kötülükler karşısında çekimser kalanlar da nasibini alacak.  

Ayrıca dünyada idam konuları ya da infazlar gündeme gelebilir.

Ülkemizde ticari anlamda yanlış yatırımlar ya da kötü yönetim neticesi iflaslar görülebilir.

Bugünlerde aşırı sıcaklar, fırtına, seller ve benzeri anormal iklimsel olaylar meydana gelebilir.

Gemi kazaları, gaz ve kimyasallarla ilgili konular tehlike oluşturabilir.

Bu dönemde hayvanlardan geçen hastalıklarla beraber evcil olan veya olmayan hayvan ölümleri gündeme gelebilir.

Tüm dünyada ve ülkemizde toprak kaymaları ve büyük yangın riskleri bulunmaktadır.

Kafa bölgesindeki rahatsızlıklar, sinüzit, tansiyon, kan rahatsızlıklarıyla birlikte sebebi belli olmayan ani ağrılar yaşanabilir.  

Yengeç yeniayı haritasında Ay sınır aşımında olduğu için sevgiyi alıp verme konularında veya anne-çocuk ilişkilerinde ani duygusal geçiş ve dengesizlikler söz konusu olabilir. Kendimizi yalnız hissedebiliriz. Yeme-içme ve beslenme konularında tutarsızlıklar yaşayabiliriz.

Mümkün olduğu kadar sorumluluğunu taşıdığımız işlerimizi ertelemeden doğru zamanda yapmaya gayret gösterelim.

Aile içinde yaşanan bir takım şanssızlıklar neticesi birçok kişi ailesini, evini, çocuklarını veya ilişkisi olduğu kişileri terk ederek yalnız yaşama kararı verebilir.

Menfaat uğruna çıkarcı kişilerin sahtekârlıklarına, sözel ve fiziksel tacizine maruz kalma şanssızlığı yaşanabilir.

Birçok kişi kendi kusuruna bakmadan başkalarının kusurlarını ve hatalarını konuşup, deşifre edecek. Ama unutulmasın ki, herkes yaptığı iyilik ya da kötülükle ün kazanacak.

Önemli bir görüşme öncesi konunun tüm yönleriyle derinlemesine düşünülmesi, söylenecekler ve yapılacaklar konusunda not alınıp görüşme yapılması faydalı olacaktır.

Önümüzdeki günlerde birçok karmik olay yaşayacağız. Bu olaylar bize unutamayacağımız deneyimler yaşatabilir. Olumsuzluklar yaşıyorsak hatayı başkalarından ziyade kendimizde aramalıyız. Kendimizi sorgulamak, olayların neden karmaşık bir düğüm haline geldiğini anlamaya çalışmak, hatalarımızla yüzleşmek ve ders almak bize farkındalıklar kazandıracaktır.

Mutlu olmak istiyorsanız, başkalarından beklentinizi en az seviyeye indirin. Böylelikle hayal kırıklığı yaşamazsınız. Hem güçlü hem de mutlu olmanın tadını çıkarırsınız.

Güzel günlerle ödüllendirilme dileğiyle, sevgiler.

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#AstrolojiGünlüğü

#AstrolojiGündemi

#YengeçYeniayı

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This