Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Yengeç Yeniayı

tarafından | Tem 14, 2023 | Astroloji | 0 yorum

Kuzey ve Güney Ay düğümleri 29 Ocak 2025 gününe kadar sürecek Koç-Terazi aksındaki yolcuğuna başladı. Bu bir buçuk yıllık dönemi deneyimlerken madden ve manen birçok şeyden (özellerimizden, lüks sayılabilecek harcamalarımızdan veya alışkanlıklarımızdan, gereksiz harcamalarımızdan, keyfi giderlerimizden vb.)  Vazgeçeceğiz ya da vazgeçmek zorunda kalacağız. Ailemiz ve ilişkimiz olan kişilerle ilgili çeşitli fedakârlıklarda bulunacağız. Bir noktadan sonra yorulup ve sıkılıp hayatta önemli olanın insanın kendisi olduğunun bilincine varacağız. İşte o noktada “Ben” demeyi öğrenip deneyimlemeye başlayacağız. Belki de üzerimizdeki ağır yüklerden kurtulmayı seçeceğiz. Bu noktada en dikkat etmemiz gereken konu, nerede “ben”, nerede “biz” diyeceğimizi dengeleyebilmek olacaktır.

22 Temmuz günü Venüs, Aslan burcunda geri hareketine başlıyor olsa da Venüs’ün gölgeli günleri yaklaşık temmuz ayının ilk haftası başladı. Venüs denilince aklımıza ilk olarak aşk ve para gelir. Doğal olarak Venüs ile ilgili konularda problemler ve aksilikler gündeme gelecektir. Bireysel anlamda eski sevgililer ortaya çıkar, eski aşklar geçici olarak alevlenir. Bu dönemde başlayan ilişkiler ile halen sorunlu olan ilişkiler sonlanır.

Parasal konularda, uzun vadeli yatırımlar söz konusu olursa yanlış kararlar verilebilir. Çok önemli bir başka konu ise, güzellik ve estetikle ilgili konular bu dönemde olumlu sonuçlanmayabilir. Mümkünse bu tip eylemlerin Venüs retro sonrasına bırakılması isabetli olacaktır.

Ülkeler astrolojisinde Venüs genç kadınlar, para, lüks harcamalar, hazine, bankalar, ülkelerarası diplomasi, anlaşmalar, sanat ve sanatçılar, eğlence yerleri, spor ile ilgili konular, barış ve Müslümanlarla ilgili konuları temsil eder. Venüs Aslan burcunda gerileyeceği için altın, borsa ve kripto para konularında normal olmayan hareketler gerçekleşebilir. Aslan burcunun yönetici gezegeni olan Güneş liderleri, öncelikle ekonomiden sorumlu olanlar başta olmak üzere bakanları, CEO’ları, üst düzey yönetici ve bürokratları temsil eder.  Ayrıca spor, eğlence hayatı ve çocuklarla ilgili problemlerin gündeme gelmesi muhtemel olacaktır. Bu dönemde özellikle çocuklarımıza karşı korumacı olmalı, onları gözümüzün önünden ayırmamaya dikkat etmeliyiz.

Gelelim 17 Temmuz günü Yengeç Yeniayının etkilerine: Anın haritasında Yengeç burcunun yöneticisi Ay’ın sınır aşımında olması ani duygusal geçişlere, duygusal tepkilerin aşırılığına, anne ya da aile ile ilgili konularda problemlere, empati kuramamaya, beslenme ve yeme bozukluklarına yol açabilir. İşte tam da bu noktada mantığımızı ön plana alıp, fevri hareketlerden kaçınmak gerekir. Takıntılar ve takıntıların gölgeleri kişilerin huzursuzluğunu ve umutsuzluğunu arttırabilir. Aklımızı, bedenimizi ve ruhumuzu şüphe, öfke, kin, intikam ve hırs gibi negatif duygulardan arındırmak zorundayız.

Aile içinde yakın akrabalardan kaynaklanan sorunlarla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Akraba ve arkadaşlarla sınırlara dikkat etmeli, sınır ihlallerine izin vermemeliyiz.

Yengeç yeni ayında tüm dünyada kökten dincilik, fanatizm ve faşizm tırmanışa geçecek. Dini ya da siyasal liderler eşliğinde gizli eylem hazırlıkları, terör, bombalama, saldırı ve suikastlar söz konusu olabilir. Yine tüm dünyada ve ülkemizde yangın, patlama ve zehirli durumlar söz konusu olabilir.

Hava ulaşımıyla ilgili problemler gündeme gelebilir.

          Yeniay Türkiye haritasının altıncı evinde gerçekleşiyor. Halk, halk sağlığı, salgın hastalıklar, sağlık çalışanları, devlet memurları, sivil hizmetler, sivil toplum kuruluşları, polis, işçi ve sendikaları ilgilendiren konular manşet olabilir.

Bu dönemde salgın hastalıkların tetiklenme ve artış riski görülmektedir. Salgın hastalıkların tedavi yöntemleri, aşı vb. Tartışmalar karşıt görüşlü kişileri yeniden karşı karşıya getirecektir.

Kalbi yoracak eylemlerden ve sıcaktan kaçınılmalıdır. Ağır kalp rahatsızlıkları, tansiyon, akciğer ve solunum yolları, baş bölgesinde görme, duyma ve yüz bölgesinde oluşabilecek rahatsızlıklar ve intihara varan psikolojik rahatsızlıklar görülebilir.

Deniz kazaları, boğulmalar, sis, göksel olaylar veya meteor ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Başarılar, kalıcı ve itibarı olan mevkiler vaat ediyor ve kişiyi kendi alanında lider konuma getirme şansı veriyor.

Yine bu dönemde hırsızlıklar artabilir; önlemlerimizi arttırmalıyız.

          Önümüzdeki aylarda kişiler sadakat ile sınanacak ve kimin ne olduğu gözler önüne serilecektir.

          Sevgilerimle,

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Astrolojigünlüğü

#Yengeçyeniayı

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This