Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

YENGEÇ DOLUNAYI

tarafından | Ara 23, 2023 | Astroloji | 0 yorum

Son zamanların belki de en ılımlı ve uyumlu dolunayı 27 Aralık 2023 günü Ankara saatiyle 03.32 itibariyle Yengeç burcunda gerçekleşecek. Bugünlerde aile, anne ve annelik, çocuk, duygularımız, beslenme konuları, evimiz, aile geçmişimiz, arsa ya da toprağımız, yurdumuz, güvenliğimiz ve muhalefet ile ilgili konular ön plana çıkabilir.

Her ne kadar bizleri engelleyip geride bırakmak isteyen, önümüze sınırlar çekebilecek kişiler karşımıza çıkabilecek olsa da, bu dönemin koruyucu bir yanı söz konusu olacak. Mümkün olduğunca yapılan herhangi bir haksızlık ya da kötülüğe aynıyla karşılık vermeyin. İlahi adaletin tıkır tıkır çalıştığını göreceksiniz.

Karşımıza çıkacak olan şans ve fırsatları görememe riski mevcut olacaktır. Akılcı davranmak, var olabilecek tüm sorunların üstesinden gelme şansını bizlere sunacaktır.

Hayat karşıtlıkların, dualitenin ve fanatizmin karanlık yönünü öğretmek için önümüze birçok olay çıkaracak. Bu süreçte farklılıklarla beraber yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Buna direnmek, değişime karşı koymak söz konusu olursa yara alarak akıllanacağımızı deneyimleyeceğiz.

Yine bu dönemde insanların aşırı dengesiz davranışlarına, çıkarları doğrultusunda inkârcı yaklaşımlarına ve bencil tavırlarına şahit olabiliriz. Hatta bu kişiler menfaatleri uğruna en yakınındaki kişilere bile zarar verebilecek kadar kötü olabilirler. Kişilerin bencil tutumları kendilerine çok şey kaybettirecektir.

 Önümüzdeki günler birçok kişi mecburiyetten kaynaklı olarak evinden uzak yaşamaya mecbur kalabilir.

Zorlu hayat koşulları bireysel haritalara göre negatif ya da pozitif etkileriyle kişilerin karşısına çıkacaktır.

Dünya liderlerinin nefret söylemleri büyük tepkilere yol açacaktır. Bu söylemler dünya ekonomisini olumsuz yönden etkileyebilir. İnsanlığın haksızlık ve zulümlere başkaldırışı eylemlerin sayısını ve dozajını arttıracaktır. Dolayısıyla şiddet ve suç oranlarında artış tedirginlik yaratabilir.

Denizden gelebilecek tehlike, kaza ve sıkıntılar gündem yaratabilir. Volkanik olaylar, deprem, patlama, denizlerle ilgili olumsuzluklar, suikast saldırıları, yangın, patlayıcı ve havai fişek vb. Konulardan kaynaklanan etkilerden zarar görme riski mevcut olacaktır.

Önümüzdeki günlerde ülkemizin mali ve askeri konularda zorluklarla karşılaşma olasılığı artabilir.

Dini ve hukuki konular ve bunların kararlarıyla ilgili çalkantılı bir dönem söz konusu olacaktır. Bu gündem bazı kişileri mevkilerinden edebilir.

Fanatik kişilerin kadınların yaşamı, giyimi, sanat, müzik veya benzeri konulardaki dar bakış açılarıyla yargılayan tutum ve hareketleriyle yüzleşilebilir. Bu kişilerin inandıkları konularda olumsuz ve yıkıcı tavırları gündem yaratabilir.

Kadınlara yönelik mobbing, cinsel taciz, suç ve olumsuz gelişmelere yol açabilecek eylem ve hareketler ön plana çıkabilir.

Ticari faaliyetler veya kötü yönetim sebebiyle maddi kayıplar ve iflaslar ile karşılaşma olasılığı mevcut.

Bu günlerde umulmadık ve bir anda gelişen sansasyonel aşklar ve bu aşklardan kaynaklanan büyük vazgeçişler gündeme bomba gibi düşebilir. Tanınmış kişilerin kötü anılacağı veya yaftalanacağı rezalet hadiseler başlarına gelebilir.

Kış mevsiminin gittikçe şiddetlenmesi yaşam şartlarını olumsuz etkileyecek. Özellikle bu dönemde kirli hava, soba, gaz, ilaç, mantar vb. Konularda zehirlenme riski çok artacaktır.

Hastanelerde olabilecek yanlış tedavi, ameliyat ya da ameliyat sonrası tedavilerdeki yanlışlıklar geri dönülmez sakatlık ya da hastalıklara yol açabilir.  

Kalp ile ilgili sağlık sorunları, boğaz hastalıkları, bulaşıcı ve ateşli hastalıklar, virüs ve mutasyonlarda artış görülecektir. Ayrıca üstesinden gelinebilecek tümör ve kanser vakaları ortaya çıkabilir. Panikatak, şizofreni, bipolar rahatsızlık, depresyon ve intihar vakalarında artışlar görülebilir.

Alkol ve madde bağımlılığında artış riski söz konusu olacaktır.

Her türlü insani ilişkide aldatılma ve kandırılma riskleri söz konusu olacaktır.

Miras konularında problemler çıkabilir.

Yapılan ve yapılacak olan kanunsuzluklar ve hırsızlıklar cezasız kalmayacaktır.

Yengeç dolunayında Ay ve Mars sınır aşımında görülüyor. Bu durum duygu ve hislerin aşırı uçlarda olacağını ve dengesiz davranışlar sergileyebileceğimizi gösterebilir. Kendi sınırlarımızı zorlayabiliriz. Her konuda kazanmak ve birinci olma isteği sakarlık ve kazalara yol açabilir. Öfkemize hâkim olmakta zorlanabiliriz. Ayrıca beslenme dengesizlikleri izlenebilir. Aile içinde ya da anne-çocuk ilişkilerinde karşılıklı beklentilerden oluşabilecek kavuşumlar ya da ayrılıklar yaşanabilir. Bu günlerde ani duygu geçişlerine dikkat edilmelidir.

Yeni yılın tüm dünyaya barış, insanlığa sağlık, mutluluk ve güzellikler getirmesi dileğiyle hoş kalın.

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#AstrolojiGündemi

#AstrolojiGünlüğü

#YengeçBurcundaDolunay

#YengeçDolunayı

#AşkımGüney

Fotoğraf için Ferhan Balırak’a teşekkür ederim.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This