Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Yazarlar

avatar for Ahmet UslusoyAhmet Uslusoy

Kırsoylu bir ailenin beş çocuğundan dördüncüsü olarak 24.12.1960 yılında Arhavi’nin Yolgeçen köyünde doğmuşum. Öğretim hayatıma köy ilkokulunda başladım. İlkokul 2. Sınıftan itibaren de babamın işi nedeniyle Trabzon’a taşınmamızla devam eden süreçte üniversite öğretimim bitene kadar Trabzon’da yaşadım. Evliyim. Bir kızım var. Genel olarak spora müziğe okumaya yönelik bir yaşam pratiği içinde olmaya çalıştım. Ekonomik anlamda değer üretebilmek için kamuda çalışmayı tercih ettim. Şu anda Kocaali’de yaşıyorum. Sonraki yıllar için yaşamak istediğim yer hakkında herhangi bir planım yok. Dostlarımla birlikte yaşayabileceğim her yerde keyifle yaşlanabilirim. Bana saldırmadığı sürece doğadaki her canlıyla barış içinde yaşamaya özen gösteririm. Renklerde maviden, yemeklerde kuru fasulyeden asla vazgeçmem.

avatar for Aşkım GüneyAşkım Güney

1966 İstanbul doğumlu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunu .1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merk. konservatuvarında kuruluşundan itibaren tüm müzik bölümlerinde öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yaptı. 1996 yılında İTÜ Sosyal Bilimler de Türk sanat müziği üzerine yüksek lisans eğitimi yaptı.2001 senesinde devlet memuru olarak otistik çocuklar ile eğitilebilir ve öğretilebilir çocuklara yönelik müzikle eğitim konusunda çalışmalarda bulundu.2016 yılından itibaren 4 yıl astroloji eğitimi aldı. Halen uzman astrolog olarak çalışmalar yapmaktadır.
Müzik ve Astroloji’nin ışığında evrenin sesini dinlemeye devam ediyor.

avatar for Ayşegül TokerAyşegül Toker

Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nde öğretim üyesi olarak başladığı 1997 yılından itibaren İnternet ve yeni teknolojiler üzerine araştırmalar, yeni teknolojilerin tüketiciler ve şirketler tarafından adaptasyonu konusunda çalışmaktadır. Dijital müşteri etkileşimleri, dijital pazarlama, sosyal medya, konum-bazlı pazarlama, mobil pazarlama, sanal topluluklar, müşteri ilişkileri yönetimi ve e-ticaret konularında yayınlanmış birçok saygın akademik dergi makaleleri, ulusal ve uluslararası konferans bildirileri, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. 2011 yılında basılan “Mobile Marketing: Fundamentals and Strategy” kitabının yazarlarından birisidir Akademik çalışmalarının yanı sıra2011-2013 yılları arasında Sosyal Medya Takım Koordinatörü 2016-2018 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Müdürlüğü2008-2012 yılları arasında bütçe ve stratejiden sorumlu Rektör Danışmanlığı ve İşletme Bölüm Başkanlığı görevlerini aynı anda yürütmüş, 2012-2020 yılları arasında da Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı olarak görev yapmıştır. 2018 yılında başlayan Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ile beraber YenidenBiz Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. Şu anda, dünyada 167 ülkede aynı anda yürütülmekte olan GLOBE 2020- Küresel Liderlik ve Örgütsel Davranış Etkinliği araştırma projesinin Türkiye Koordinatörü olarak liderlik konusunda araştırmalarını sürdürmektedir.

avatar for Belma GüngörBelma Güngör

Hayatında sürekli bir hareket olan 50 yaşından sonra ise maratonlar koşmaya başlayan Belma Güngör bir yaşam biçimi haline getirdiği koşmayı 50 yaşından sonra maraton ve yarı maraton katılımları ile devam ettirmektedir.

avatar for Cem CöteliogluCem Cötelioglu

I.T.Ü 'den Kimya Muhendisi, 1965 doğumlu.30 yıl çok uluslu enerji firmalarda çalıştıktan sonra artık emekli. Evli 2 çocuklu....
Spor, sanat, ve seyahat sever, amatör korist, yeni yeni pul koleksiyoneri

avatar for Ege KıyıcıEge Kıyıcı

50 yaşında, enerji dolu, idol bir babaya sahip lise öğrencisi. Okçu, bisiklet meraklısı, kamp sevdalısı ve yeni bir macera bulamadan duramayan bir genç.

avatar for Emre ÇötelioğluEmre Çötelioğlu

Zarif Emre Çötelioğlu; 1974; 20 sene mühendis, son dönem Kadıköy börekçisi, doğuştan müzisyen, mutlu aile babası. Sarsak’ın sahibi, Meat The Beetles kurucu üyesi.

avatar for Erkan ErtemErkan Ertem

Yamaç Paraşütü sporuna 2008 yılında Ankara’da eğitim alarak başladım. 2008 yılından bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışı uluslararası yarışmalarda ve mesafe uçuşu alanında 4000 saatin üzerinde uçuşlar gerçekleştirdim. Başkent Sportif Havacılık Kulübü'nde ve farklı illerde çeşitli seviyelerde uçuşlar ile aramıza yeni katılan öğrencilere eğitimler verdim. 2015 yılında Türk Hava Kurumu’nun açtığı T-2 İki Kişilik Ticari Tandem Pilotu Sertifikasını aldım. 2018 yılında Türk Hava Kurumu Öğretmen Pilot Sertifikası ile Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Sertifikası alarak lisanslı eğitim vermeye başladım. Bu süreçte sayısız mesafe, yarışma uçuşları ile her seviyede yetiştirdiğim öğrencilerim sporun farklı dallarında başarılı uçuşlar yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Ankara’da iki kişilik Ticari Tandem Uçuşları kapsamında da sayısız uçuşlar gerçekleştirerek sporun güzelliklerini her yaştan insana yaşatma fırsatı buldum. Başkent Sportif Havacılık Kulübü’nde eğitmen olarak uçuşlara devam etmekteyim. Sizleri de bu bağımlısı olduğumuz doğa sporuna bekliyoruz.

avatar for Fatma KaraFatma Kara

Makyaj ve Cilt bakım Uzmanı

avatar for Funda MutluFunda Mutlu

Kimya Mühendisi . Evli ve bir kız çocuğu annesi . Sosyoloji son sınıf öğrencisi , amatör ressam , kitap sever.

avatar for Füsun Çil TaşlıFüsun Çil Taşlı

1967 İstanbul doğumlu olan Füsun Çil Taşlı, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Uzun yıllar İstanbul'da bankacılık sektöründe hizmet verdikten sonra, Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde, Ankara Ticaret Odası’nda ve çeşitli kuruluşlarda eğitim programları hazırladı ,çeşitli eğitimler verdi. Kurumsal Eğitim 0rganizasyonları düzenledi. Sivil Toplum Kuruluşlarında, kadınlara yönelik destekleyici programlarda gönüllü eğitmen olarak çalıştı.2000 yılından sonra yaşadığı içsel dönüşümle, deneyimlerini yazarak ve anlatarak paylaşmaya başladı. Halen gençlerle ve yetişkinlerle yaptığı özel koçluk seanslarının yanı sıra, alt yapısında bilinçli nefes, duygusal özgürleşme teknikleri ve bazı farkındalık çalışmalarının olduğu “Kendi Hayatına Koçluk” adını verdiği dönüşüm programını, özel seanslar ve gruplarla sürdürmektedir.

avatar for G.Işık UçarG.Işık Uçar

İTÜ’lü bir Kimya Mühendisi. İlaç sektöründe uzun yıllar çok uluslu şirketlerde yöneticilik yapmış. Yönetmeyi değil, yönetilmeyi hiç değil, en çok takım olmayı sevmiş. Şimdi aktif emekli. Varışlardan çok yolculuklardan tat almış. Öğrenmeye ve onları paylaşmaya çok heyecan duyuyor.Adının hakkını verme fikrine ve o fikrin sıcaklığına sığınmış. İnsanları motive görme arzusu ile bu konuda çabalamayı seviyor. Evli ve iki evladı var.

avatar for Haluk İlhanHaluk İlhan

1959 Doğumlu. Elektrik Mühendisi. Hazar adında bir oğlu var. Şu anda bir şirkette iş geliştirme müdürü olarak çalışıyor. 40 yaşından sonra yazmaya başladı. Doruk, Bars, Kalemimden dökülenler, Coşku, Hazar isimli 5 kitabı ve 2 ayrı bloğu mevcut.

avatar for Hasan AbiHasan Abi

1965'de İstanbul'da doğdu. Bir kamu kuruluşundan emekli olduktan sonra, özel sektörde çalışmaya devam ediyor. Seyahat ve denizciliği seviyor.

avatar for Hülya FenerciogluHülya Fenercioglu

İstanbul üniversitesi kimya mühendisliği mezunu. Özel sektörden emekli oldu. Halen iş hayatına danışman olarak devam ediyor. Evli, iki evlat, bir torun sahibi. Yeni yerler göreceği seyahatler yapmayı seviyor.

avatar for Hüseyin BaranerHüseyin Baraner

1957 yılında Çanakkale’de doğan Hüseyin Baraner İspanya, Almanya ve İngiltere’de çeşitli özel okullarda turizm okudu. Tayland, Dominik Cumhuriyeti, Küba, Umman Sultanlığı gibi ülkelerde uzun yıllar yöneticilik yaptı. Öger Holding icra kurulu üyeliğinden sonra TUI AG’nin 9 yıl Türkiye temsilciliğini yaptı. Turizm sektörünün kıdemli isimlerinden olan Baraner, Merkezi Almanya’nın Bingen kentinde bulunan Dünya Kardeş Kentler Turizm Forum’unun genel sekreterliği görevini de yürütüyor.

avatar for İlksen Bilgeİlksen Bilge

İTÜ lü mühendis, kurum kültürü ve kalite yönetimi danışmanı, iletişim ve liderlik eğitim uzmanı. Öğrenmeye bir türlü doyamayan, üretmeden duramayan, hayatı coşkulu ve anlamlı yaşamaya çalışan bir Balkan kızı.
İki genç annesi, Kat'ı Sanatına gönül vermiş, doğa hayranı emekli.

avatar for İpek Türeİpek Türe

Mart 1998 İstanbul / Kadıköy doğumluyum. Özel Anakent Koleji’nde lise eğitimimi tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi Psikoloji lisans programından 2020 yılında yüksek onur derecesiyle mezun oldum. Haziran 2022’de Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli yüksek lisans programından mezun oldum. Tez konum ''Yetişkinlerde Akıllı Telefon kullanımı sıklığı ile depresyon arasındaki ilişkinin incelenmesi ''dir.
Lisans ve yüksek lisans eğitimim süresince gönüllü olarak Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezinde ve NP İstanbul Ümraniye Nöropsikiyatri Hastanesi’nde ve Np Feneryolu tıp merkezinde ve Üsküdar ünv psikoloji danışmanlık biriminde stajlarımı tamamlayarak gönüllü psikolog olarak çalıştım. Lisans ve yüksek lisans dönemlerim boyunca alana dair pek çok kongre ve seminere katıldım ve halen katılmaya devam etmekteyim.

avatar for İsmail Haşimoğluİsmail Haşimoğlu

1958 doğumlu,38 yıllık makina mühendisi,enerji firmasında danışman,evli 2 yiğit babası

avatar for Kayhan KıyıcıKayhan Kıyıcı

Özel bir şirkette yönetici. Bir çocuk babası. Doğa sevdalısı

avatar for Kerem ÇilliKerem Çilli

1984 İstanbul doğumludur. STFA Anadolu Teknik Lisesi Elektronik Bölümü, Marmara üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Haberleşme bölümü ve Okan üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunudur. Hewlett Packard ‘ta teknisyen olarak , Arçelik’te çağrı merkezi müşteri temsilcisi ,İnformUPS yurtdışı teknik destek birimi ve Fronius Solar Enerji Türkiye Teknik Sorumlusu olarak çalıştı. Şimdilerde ise kosgeb destekli işletmesi Technicall Yenilenebilir Enerji ile güneş enerji sektörüne Teknik Destek Mühendisi olarak hizmet veriyor ve Elektrik mühendisleri odasının solar eğitmenlerinden birisidir.

avatar for Kerim DisbudakKerim Disbudak

50’yim diyeli 2 sene oldu, Elektronik ve Haberleşme mühendisiyim, halen yönetim danışmanlığı yapmaktayım, yaklaşık 14 yıldır bir yelkenli teknemiz var; Dogi Çoğu zaman yelken seyrinde, yaz ve kış, bazen limana bağlı ya da alargadayken yazlık ev, bazı zamanlarda bana ofis oldu, oğluma” Karayip Korsanları”’nı izlerken keyifli bir sinema salonu, kızama kitap okumak için sessi bir kütüphane, eşim içinde bazen yoldaş bazen de hava bozmuş dalgalar kabalaşmış iken bir an önce limana ulaştıracak güvenli bir kurtarıcı. Herkesin Dogi’si farklı anlayacağınız….
Bir gün denizlerde karşılaşmak üzere, Pruvanız Neta olsun.

avatar for Levent ÖzcanLevent Özcan

1964 yılında Çanakkale de doğdu. TSK'nin çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra 2016 yılında emekli oldu. Artık kendisi ve ailesi için çalışıyor

avatar for Mehmet FenercioğluMehmet Fenercioğlu

Kimya Mühendisliği okudu. Özel bir şirkette yönetici olarak çalışıyor

avatar for Mehmet GürMehmet Gür

İskenderun-Hatay doğumluyum; İstanbul'da ikamet ediyorum. İsviçre'de, Cenevre Üniversitesi'nin İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Şirket, banka ve holding yöneticilikleri yaparak, 40 senelik profesyonel bir çalışma hayatını geride bıraktım. 2019 yılında, YOL ismini verdiğim bir otobiyografi kitabım yayınlandı: www.mehmetgur.com/kitap
Kitapta bahsi geçen bazı kişiler, mekânlar ve hikâyeler konusunda 12 şarkılık (Türkçe ve İngilizce) bir albüm yaptım. TÜRKÇE: https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lGM-QkfpGOXhd_RmGAaeKcWfbuS119saM
İNGİLİZCE:
https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lhto03BXp1C1819rWdczxlVLp-wDKPwys 50+ senedir gitar çalarım ve uzun yol motosikleti sürerim.

avatar for Moiz ElnekaveMoiz Elnekave

1965 İstanbul doğumlu. İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünde 32 yıl akademisyenlik yaptıktan sonra 2020 itibarı ile emekli. Akademisyenliğin yanında Yönetici, Danışman, Koordinatör, Etkinlik Organizatörü ve Sunucu. Spor; özellikle Futbol ve Basket, ve Eurovision Şarkı Yarışması tutkunu. Yeni evli ve çocuksuz . Halihazırda İngiltere-Brighton'da yaşıyor.

avatar for Müge CervatogluMüge Cervatoglu

Atadan Rize Fındıklılı fakat doğum yerim Kütahya ,25 Mart 1974 doğumluyum, hayatın büyük bölümünü Fransızca eğitim gören ve sonrasında bu dili hiç kullanmayan biriyim. Uzun yıllar kurumsal hayatta çalıştım 18 yılın sonunda istifa ettim ,çok zor bir karar olmakla birlikte hayatımda aldığım doğru kararlardan biriydi, bir anaokulumuz var onun işletmesini yapıyoruz. Çocuklarla ve farklı insanlarla iletişimde olmayı sevdim, iletişim ve hizmet benim işim onu anladım. Yeni şeyler öğrenmeyi ,yeni yerler görmeyi seviyorum, hatalardan ders alıp hep ileriye bakmalı diye düşünüyorum. İki harika evladım var ,onlara iyi bir gelecek verebilmek için yeni bir maceraya atıldık, umarım her şey yolunda gidecek ve mutlu sonu bulacağız.

avatar for Murat ÖzsoyMurat Özsoy

Ankara doğumlu. Eğitimini TED, ODTÜ ve İsveç Linköping Üniversitesi’nde tamamladı. 1991-2013 yılları arasında öğretim görevlisi olarak çalıştığı Bilkent Üniversitesi'nden emekli oldu. 50’yi aşkın ülkede tur rehberliği yaptı. İsveççeden Türkçeye 17 kitap çevirisi bulunuyor. Inside Turkey” adlı Türkiye tanıtım filminde ve “En Başarılı Belgesel” ödülü alan 12 bölümlük “Turkuaz” belgeselinde yapım sorumlusu olarak görev yaptı. Yayınlanmış 7 kitabı mevcuttur.

avatar for Musa GöçmenMusa Göçmen

İzmir'de doğdu. T.S.K Mızıka Okulunda başladı İlk eserini 1988 yılında yazdı.
Zaman içinde beste ve orkestrasyon çalışmaları birçok orkestra tarafından seslendirildi. Özgün besteleri yanında Türk Halk Müziği üzerine araştırmaları da olan Göçmen bu konuda deneme eserleri de yazdı. Orkestral ve oda müziği için yazdığı eserlerde geleneksel Türk Müziği motiflerimizi
Çağdaş anlatımla işleyip ülkemizi yurt dışındaki çeşitli festivallerde temsil etti."Ulusal Müzik" ekolü izlediği yol oldu. Klasik müziğin yanı sıra newage eserler de yazan Göçmen belgesel, festival ve reklam müzikleri besteledi. Yurt içi ve dışında pek çok konsere imza attı. Halk danslarını çağdaş anlatım ve düzenlemeyle modernize ettiği modern dans çalışmaları da mevcuttur.
Eserleri Devlet Opera ve Baleleri, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent ve birçok solist ve orkestra tarafından seslendirildi. Ankara'nın Çayyolu semtinde sanatseverlerin hizmetine sunduğu Musa Göçmen Senfoni Orkestrası Konser Salonunda etkinlikler yapmaya devam etmektedir.

avatar for NiyaziAriciNiyaziArici

48 yaşından sonra ailesi ile birlikte Kanada'ya yerleşen beyaz yakalı .

avatar for Savaş MutluSavaş Mutlu

2014 yılında 50 yaşında oldu. Kamudan emekli olduktan sonra doktora yaptı. üniversitede öğretim üyeliğinden de ayrılarak hayallerinin peşinde koşmaya başladı

avatar for Selin MutluSelin Mutlu

50’li yaşlarda iki geç yetişkine sahip 23 yaşında klinik psikolog adayı bir genç yetişkin. Kısmetse yakında ailenin terapisti.

avatar for Semih KinaSemih Kina

1965 doğumlu, itu inşaat fakültesi mezunu, ticaret yapıyor du, ekonomik koşullar sebebi ile yoruldu ve artik emekli oldu.
Artik sakin bir yaşam istiyor

avatar for Seray ÖzkanSeray Özkan

80’leri kıl payı yakalamış, “90’larda çocuk olmak” kriterini ziyadesiyle karşılayan, hür iradesiyle seçtiği Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü okumak için Bursa’dan İstanbul’a göçmüş ve sonra da İstanbul’dan kopamamış bir birey. Her bir beyaz yakalı gibi şehir hayatını terk edeceği günü iple çekerken, iş dışındaki zamanını imkan oldukça seyahat ederek, yoga yaparak, doğa yürüyüşlerine giderek değerlendiriyor. Evde iki tane dünya güzeli kedisi var, ancak sevgisini sokaktaki tüm canlarla paylaşıyor.

avatar for serdar Kölürbaşiserdar Kölürbaşi

1974 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Fransız Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı’nda lisans eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarında turizmle tanıştı, 1995 yılında Fransızcadan Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği Belgesi’ni aldı. Fransız turistleri Türkiye’de gezdirdiği dönemde hobi olarak başlayan yurtdışı seyahatleri, zamanla gezdiği 133 ülkenin birçoğunda Türk gruplara eşlik etmeye başlamasıyla profesyonel hayatında ön planda yer aldı. Türkiye’den Myanmar, Yemen, Moğolistan, Antarktika, Etiyopya gibi birçok aykırı bölgeye en çok gitmiş rehberlerden biridir.

avatar for Serkan ArslanSerkan Arslan

1982 doğumluyum. 2032 yılında 50 yaşında olacağım.1 kız babası 1 erkek yolda. Ankara Hukuk Fakültesi mezunuyum. Avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Grubun şimdilik genç üyelerindenim. Yemek için gezer.

avatar for Sibel UlusoySibel Ulusoy

Ankara üniversitesi Dil ve Tarih coğrafya fakültesi antropoloji bölümü mezunuyum. Bu alanda turizm bakanlığında 5 yıl çalıştıktan sonra yaklaşık 10 yıl Amerika’da sanat galerisi yöneticiliği, halkla ilişkiler ve organizasyon görevlerinde çalıştım ve orda aldığım sertifikayla spor hocalığı da yaptım.2004 de Sinema tv, drama sanat yönetmenliği okudum. Çeşitli resim sergilerine toplu ve kişisel olarak katıldım. Şiirler, öyküler, el işi çalışmalar yaşamımı renklendiren uğraşılarım.5 yıldır da severek gittiğim çok sesli koro üyesiyim. Tasarımcı ve turizmci 2 oğlum bir de kedi evladım var.

avatar for Taner ÖzdeşTaner Özdeş

1963’te doğan Taner Özdeş, 1983’te Avusturya Lisesi’nden, 1986’da ABD’deki University of Miami’den Pazarlama bölümünden mezun oldu.
Çeşitli firmalarda satış ve pazarlama konularında çalışan Özdeş 2000 senesinden beri InfoNet Bilgi Teknolojileri’nin Genel Müdürlüğünü yürütüyor.
Kariyerinde pek çok ödül alan ve binlerce kişiye eğitim veren Taner Özdeş farklı internet sitelerine yazdığı yazıların yanı sıra ‘’Satışın 10 altın kuralı’’,’’ 50 Yaş gözüyle’’, ‘’Duygusal zekâ’’, ‘’Network Marketing başarının sırları’’ kitaplarının yazarı ve Taner Özdeş Akademinin de kurucusudur.

avatar for Taylan ErlerTaylan Erler

1966 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1985 yılında İstanbul Radyosu Gençlik Korosu'nda bariton korist olarak eğitim aldı ve konserler verdi. Sonrasında trompet dersleri ve diyalog anlatım iletişim okulundan oyunculuk eğitimi alan Taylan Erler, 1995-2007 yılları arasında çeşitli tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. Marmara eğitim kurumu tiyatro öğretim görevlisi olarak da görev yapmıştır. 2008 yılında tiyatro çalışmalarının yanı sıra Taylan Erler Jazz Band grubunu kurdu ve profesyonel anlamda müzisyenlikte yapmaya başladı.Kameralar karşısına ilk kez 1997 yılında yayınlanan Ruhsar dizisi ile geçen Taylan Erler sonrasında pek çok reklam, dizi, sinema, belgesel radyo ve TV programlarında görev almıştır. 2013 yılının sonlarından itibaren ev hayatını bırakıp karavanda yaşamaya başlamıştır. Youtube da kendi adına bir kanalı bulunmaktadır.

avatar for Tekin ToklucuTekin Toklucu

Ordu-Mesudiye 1955 doğumlu, eğitiminin tamamını İstanbul'da yapmış,
Asıl mesleği, iç mimarlık olmasının yanında, Zeytinburnu spor, Feriköy gibi takımlarda amatör ve profesyonel futbol oynadıktan sonra, 1986 yılında kendi şirketini kurmuş, Ilk evliliğinden 3 ikinci eşinin kızı ile birlikte 4 kız, 3 torun sahibidir.1984 yılından bu yana bir kaç yerel gazete ve dergi de köşe yazarlığı yapan ,Toklucu Çocukluk hayali spor spikerliği ne 2016 yılından bu yana ,spor ,eğitim kültür, Sağlık ,engelli ve Otizmli bireyleri konu alan "Hayata Dair ,+40 futbol ve Dünyanın sporu programları yapımcısı ve Moderatörü olarak 2021 yılından Türk Futbolunda en iyi Moderatör ödülüne layık görülmüştür. İst. Mesudiye spor kulübü kurucu Başkanı, Mesudiyeliler eğitim Vakfı Arge sorumlusu, Kadıköy Yeşilay spor kulübü yön. Kurulu üyesi olmanın yanında, Müzik te korist , şair ve "Kendini ve Hayatını önemse "kitabının yazarıdır.

avatar for Teoman AkmanTeoman Akman

TSK Deniz Kuvvetleri Denizaltı Filosunda 17 yıl farklı denizaltı gemilerinde görev ve gemi komutanlığı yaptıktan sonra emekli oldu. Şu anda ticari gemilerde uzun yol kaptanlığı yapıyor. Evli 2 kız babasıdır.

avatar for Tuğrul EroğluTuğrul Eroğlu

1968 yılında Hamburg doğumlu, 28 yıl Deniz Kuvvetlerinde görev yaptıktan sonra 2018 yılında Albay rütbesiyle emekli olmuştur. Elektronik Muhabere Sistemleri dalında lisans, Kamu Yönetimi dalında yüksek lisans yapmıştır. Evli ve bir kız çocuk sahibidir. Sporun futbol, basketbol, voleybol, tenis gibi birçok alanı ile uğraşmış olup, halihazırda 2 yıldır lisanlı olarak yol/yarış bisikleti sporu ile ilgilenmektedir.

avatar for Tugrul OzdemirTugrul Ozdemir

1958 Ankara doğumlu. ilk, orta, lise, üniversite öğrenimlerim ve asteğmenlik görevini de Ankara da tamamlayıp Türkbank müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. İstanbul a transfer oldu, an itibari ile emekli, evli ve üniversite de okuyan bir kız babası.

avatar for Tuncer ÖzekliTuncer Özekli

Elektrik Mühendisiyim, uzun seneler uluslararası bir firma olan FWBimaş’ta da detay mühendislik üzerine çalıştıktan sonra taahhüt işleri yapan Erde Mühendislik ve AE firmalarında üst düzey yöneticisi olarak görev aldım. İş için birçok ülkeleri ziyarette bulundum ama her şey 2010 yılında ailece Cruise gezisine katılmamızla başladı. Bu tür gezilerin ne kadar keyifli ve ayrı bir havası olduğunu, bir kere başlayınca alışkanlık yaptığını böylece anlamış olduk. Evet, 2010 yılından bu zamana birçok cruise gezisi yaptık, geziler hakkında yazmaya Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği Başkanlığı esnasında a Bizden Haberler Dergisinde başladım. Baktım, arkadaşlarımdan güzel geri dönüş alıyorum, bari şu yalan dünyada bir web sitesi kurayım da belki birazcık faydam dokunur dedim. Her geziden o yeri hatırlatan magnet almak var ya, o rengarenk magnetleri evin duvarında görmek bizi çok mutlu ediyor. Bu nedenle de web sitenin ismi www.gezimagneti.com olsun istedik. Şimdiye kadar 43 ülke ve son gezimizle birlikte 162 şehir gördüm. 2020 senesi ocak ayında ailece yaptığımız Orta Amerika cruise gezisinden sonra 2022 Ağustos ayına kadar pandemi nedeniyle gezilere ara verdik. 2022 Ağustos ayında İtalya-Portekiz-İtalya arası cruise gezisi ile tekrar başladık, kısmetse bundan sonra da devam ederiz. Fotoğraf çekmek, tenis oynamak, bisiklete binmek ve anılarımı yazmak hobilerim arasında geliyor.

avatar for Ufuk YoguranUfuk Yoguran

Yeni şeyler keşfetmeyi, öğrenmeyi, paylaşmayı sever İTÜ lü bir kimya mühendisi. Tatlı bir kızın annesi, eski yönetici, şimdilerde temsilcilik firma sahibi, sanatsever, sonradan sosyolog, dernekçi ve kooperatifçi. Sosyal fayda ve fark yaratmaya çalışan, seyahat delisi, arkadaş canlısı, farklı kültürlere meraklı, sanat üretmeye çalışan, tasarımı destekleyen, bütünsel bakmaya çalışan, ben yerine bizi önemseyen, kalkınma, girişimciliğe hevesli bir İstanbullu

avatar for Ümmügül GeyikÜmmügül Geyik

İstanbul Tıp Fakültesi Sağlık Meslek Kolejinden 1986’da mezundur. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında göreve başlayarak 7 yıl servis hemşireliği yapmış, sonrasında 18 yıl sorumlu hemşire olarak çalışmıştır. AÖF Sağlık Programları Hemşirelik Bölümünde eğitimini tamamlamıştır.. 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığının Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde gerçekleşen 520/384 saatlik “Yaşlı Refakatçisi” programını başarıyla tamamlamıştır.2015 yılında Sarıyer Kaymakamlığı Şefkatli Eller İş Başında Projesi kapsamında “Usta Öğretici” olarak görev almıştır. 2011 yılından itibaren Türkiye Alzheimer Derneği Özel Gündüzlü Bakım ve Evde Bakım Yaşlı Hizmetleri Merkezinde Sorumlu Hemşire ve Evde Bakım Hizmetlerini görevini devam ettirmektedir.

avatar for Zafer MutluZafer Mutlu

Elektrik Mühendisi. Evli ve 1 kız çocuk babası. Stratejik Pazarlama ve pazarlama iletişim konularında danışman.

Pin It on Pinterest

Share This