Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

YAY YENİAYI

tarafından | Ara 11, 2023 | Astroloji | 0 yorum

13 Aralık 2023 günü Yay yeniayı gerçekleşecek. Yay yeniayı gerçekleşirken 3 Ocak 2024 gününe kadar sürecek olan Merkür retrosu başlıyor. Merkür’ün Oğlak retrosu karamsarlık ve güvensizliğin artmasına yol açabilir.

Anın haritasında Ay ve Merkür sınır aşımında olup, Ay ve Merkür ile alakalı her konuda abartılar görmek mümkün olacaktır. Ayrıca Merkür de retro konumuna hazırlık evresinde durağan pozisyonda görülüyor. Ay’ın sınır aşımında olması duygu ve hislerin aşırı uçlarda olacağını, dengesiz davranışlar sergileyeceğimizi gösterebilir. Kendimizi yetersiz görebilir ya da karşımızdaki kişilerden beklentilerimiz artabilir. Beslenme dengesizlikleri görülebilir. Aile içinde ya da anne-çocuk ilişkilerinde karşılıklı beklentilerden oluşabilecek kavuşum ya da uçurumlar söz konusu olabilir. Bu dönemde ani duygu geçişlerine dikkat edilmelidir.

Merkür hem retro, hem de sınır aşımında olduğu için normalden farklı bir algılama evresine girebiliriz. Düşünce ve dilde aykırılık, sivrilik ve kabalık görülebilir. Bu durum doğal olarak her konunun zorlu ve sıkıntılı değişimine yol açabilir. Bu dönemde birçok kişinin inandığı şeylerin aksi fikirlere dönüş yapacağı, tutarsız tavırlar sergileyeceği ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekir. Hemen hemen her konuda karşı tarafa tam olarak güven duymak için fazlasıyla zamana ihtiyaç duyulabileceğini unutmamakta fayda olacaktır. Destek görüntüsü altında köstek davranışlarla karşılaşılabilir. Yine Merkür’ün retro pozisyonundan dolayı anlaşma ve sözleşmelerde sıkıntılar yaşanma ihtimali söz konusudur. İyice araştırılmadan yeni işlere atılan adımlar pişmanlık yaşatabilir.

Öngörülemez bir yarının yarattığı kaygılar yaşam kalitesinin seyrini olumsuz olarak değiştiriyor. Zorunlu değişim ve vazgeçişlerin yaratacağı stresten kaynaklı tahammülsüzlük suç ve şiddet eğilimleri artabilir.

Bu günlerde otoritenin desteğiyle yükselme ve mevki sahibi olma şansı görülebilir. Yüksek mevki sahibi olan kişilerin etik kurallara uymaması halinde ani düşüşler görülmesi, maddi ve manevi kayıplar yaşanması mümkündür. Gücün kötüye kullanılmasının, kişiye misliyle döneceği kesindir. Her ne olursa olsun kötülükten uzak durulması gerektiği akıllardan çıkmamalıdır.

Sapkın eğilimler ve sinsice planlanan anlaşmalar, manipülasyonlar beraberinde hapishane ve intihar gibi büyük problemleri karşımıza çıkabilir.

Kadınlarla ilgili olumsuz olayların olma ihtimali var.

Dünyadaki birçok otorite figürünün yaşayacağı olumsuzluklar önümüzdeki günlerde artık saklanamayacak noktalara gelecektir. Uluslararası askeri ve ekonomik konularda yapılan anlaşmalarda aksaklık ya da problemler gündem olabilir.

Dünyada fanatizmin olumsuz yüzü gün geçtikçe artacak. Nefret içeren konuşma ve beyanlar olayların yönünü hiç beklenmeyen yerlere götürebilir. Suikast, darbe, devrim, devlet başkanlarının devrilmesi ve büyük isyan tehlikeleri söz konusu olabilir.

1 Ocak 2024 günü Boğa burcundaki Jüpiter retrosu, 3 Ocak 2023 günü ise Yay burcundaki Merkür retrosu bitiyor. Dolayısıyla Ocak ayının ilk haftasından itibaren ülkemizi ilgilendiren konularda, ülke ekonomisinde, banka, bankacılıkla ve paranın değeriyle ilgili konularda, üniversiteler, akademik konular, adalet sistemi ve dini konularda, mecliste, milletvekilleriyle ilgili konularda büyük değişimlerin olacağını söyleyebilirim. Ekonomik dengelerin hızla değişmesinin önüne geçilemeyecek. Bu sadece ülkemiz için değil, tüm dünya için geçerli olacaktır.

Borsa ve spekülasyon konularında kontrolsüzlükler, bankacılık sektöründe oluşabilecek negatif gelişmeler kişileri maddi olarak farklı yönelişlere sevk edebilir. Tefecilik, faizle para kazanma konularına yönelimler olabilir. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Bu dönemde birçok yatırım, atılım ya da teklife kuşku ile yaklaşmak, her şeyi enine boyuna incelemek ve detayları gözden kaçırmamak yerinde olacaktır. Geçim sıkıntılarından kaynaklanan sıkıntı ve kuruntular sebebiyle gün geçtikçe zorunlu göçler çoğalacak.

Ülkemizde dini ve hukuki alanlarda zorlanmalar yaşanabilir.

Gayrimenkul alım-satım konularında durgunluk ve kısıtlanma konuları gerçekleşebilir.

Ülkemizde zorlu kış şartları kendini gösterecek. Fırtına ve yağmurun neden olabileceği sel, büyük dalgalar ve deniz kazaları gündeme gelebilir. Madenlerle ilgili sorunlar gündeme olabilir.

Kalp, akciğer ve nefesle ilgili kronik rahatsızlıklar, omuz hastalıkları ya da omuz ağrıları, vücudumuzda sebebi belli olmayan ağrılar yaşanabilir.

Yasaklı maddelerin kullanımında artış tehlikesi ve sonrasında ortaya çıkabilecek olumsuz olaylar gözlemlenebilir.

Aile içinde, ikili ilişkilerde duygusal iletişim bozuklukları ve kendini ifade edememe durumundan dolayı tatsızlıklar yaşanabilir. Yine aile bireylerinden, ebeveynlerden ya da partnerlerimizden beklediğimiz duygusal desteği bulamayabiliriz. Bu durum ilişkilerdeki dengenin bozulmasına yol açabilir.

Hırsızlık ve dolandırıcılık sonucu hapsedilme olayları artacak.

Aşırı hırs ve öfke kişiyi pişmanlık yaşayabileceği riskli konumlara getirebilir. Yanlış seçim ve kararların faturası ağır olabilir. Her konuda dengeyi korumaya dikkat edip, mantığımızı ön plana almak zorundayız.

Önümüzdeki günlerde elimizden geldiği kadar yardım ederek üzerimizde olabilecek karanlıktan kendimizi koruyabiliriz. İyilik yapan iyilik, kötülük yapan kötülük bulur. Eken biçer.

Zaman ve sabır şifalanmamız için yardımcı olacaktır.

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#AstrolojiGünlüğü

#AstrolojiGündemi

#YayYeniayı

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This