Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Üye dizini

İzmir'de doğdu. T.S.K Mızıka Okulunda başladı İlk eserini 1988 yılında yazdı.
Zaman içinde beste ve orkestrasyon çalışmaları birçok orkestra tarafından seslendirildi. Özgün besteleri yanında Türk Halk Müziği üzerine araştırmaları da olan Göçmen bu konuda deneme eserleri de yazdı. Orkestral ve oda müziği için yazdığı eserlerde geleneksel Türk Müziği motiflerimizi
Çağdaş anlatımla işleyip ülkemizi yurt dışındaki çeşitli festivallerde temsil etti."Ulusal Müzik" ekolü izlediği yol oldu. Klasik müziğin yanı sıra newage eserler de yazan Göçmen belgesel, festival ve reklam müzikleri besteledi. Yurt içi ve dışında pek çok konsere imza attı. Halk danslarını çağdaş anlatım ve düzenlemeyle modernize ettiği modern dans çalışmaları da mevcuttur.
Eserleri Devlet Opera ve Baleleri, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent ve birçok solist ve orkestra tarafından seslendirildi. Ankara'nın Çayyolu semtinde sanatseverlerin hizmetine sunduğu Musa Göçmen Senfoni Orkestrası Konser Salonunda etkinlikler yapmaya devam etmektedir.

Ankara üniversitesi Dil ve Tarih coğrafya fakültesi antropoloji bölümü mezunuyum. Bu alanda turizm bakanlığında 5 yıl çalıştıktan sonra yaklaşık 10 yıl Amerika’da sanat galerisi yöneticiliği, halkla ilişkiler ve organizasyon görevlerinde çalıştım ve orda aldığım sertifikayla spor hocalığı da yaptım.2004 de Sinema tv, drama sanat yönetmenliği okudum. Çeşitli resim sergilerine toplu ve kişisel olarak katıldım. Şiirler, öyküler, el işi çalışmalar yaşamımı renklendiren uğraşılarım.5 yıldır da severek gittiğim çok sesli koro üyesiyim. Tasarımcı ve turizmci 2 oğlum bir de kedi evladım var.

1957 yılında Çanakkale’de doğan Hüseyin Baraner İspanya, Almanya ve İngiltere’de çeşitli özel okullarda turizm okudu. Tayland, Dominik Cumhuriyeti, Küba, Umman Sultanlığı gibi ülkelerde uzun yıllar yöneticilik yaptı. Öger Holding icra kurulu üyeliğinden sonra TUI AG’nin 9 yıl Türkiye temsilciliğini yaptı. Turizm sektörünün kıdemli isimlerinden olan Baraner, Merkezi Almanya’nın Bingen kentinde bulunan Dünya Kardeş Kentler Turizm Forum’unun genel sekreterliği görevini de yürütüyor.

İskenderun-Hatay doğumluyum; İstanbul'da ikamet ediyorum. İsviçre'de, Cenevre Üniversitesi'nin İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Şirket, banka ve holding yöneticilikleri yaparak, 40 senelik profesyonel bir çalışma hayatını geride bıraktım. 2019 yılında, YOL ismini verdiğim bir otobiyografi kitabım yayınlandı: http://www.mehmetgur.com/kitap
Kitapta bahsi geçen bazı kişiler, mekânlar ve hikâyeler konusunda 12 şarkılık (Türkçe ve İngilizce) bir albüm yaptım. TÜRKÇE: https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lGM-QkfpGOXhd_RmGAaeKcWfbuS119saM
İNGİLİZCE:
https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lhto03BXp1C1819rWdczxlVLp-wDKPwys 50+ senedir gitar çalarım ve uzun yol motosikleti sürerim.

Elektrik Mühendisiyim, uzun seneler uluslararası bir firma olan FWBimaş’ta da detay mühendislik üzerine çalıştıktan sonra taahhüt işleri yapan Erde Mühendislik ve AE firmalarında üst düzey yöneticisi olarak görev aldım. İş için birçok ülkeleri ziyarette bulundum ama her şey 2010 yılında ailece Cruise gezisine katılmamızla başladı. Bu tür gezilerin ne kadar keyifli ve ayrı bir havası olduğunu, bir kere başlayınca alışkanlık yaptığını böylece anlamış olduk. Evet, 2010 yılından bu zamana birçok cruise gezisi yaptık, geziler hakkında yazmaya Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği Başkanlığı esnasında a Bizden Haberler Dergisinde başladım. Baktım, arkadaşlarımdan güzel geri dönüş alıyorum, bari şu yalan dünyada bir web sitesi kurayım da belki birazcık faydam dokunur dedim. Her geziden o yeri hatırlatan magnet almak var ya, o rengarenk magnetleri evin duvarında görmek bizi çok mutlu ediyor. Bu nedenle de web sitenin ismi http://www.gezimagneti.com olsun istedik. Şimdiye kadar 43 ülke ve son gezimizle birlikte 162 şehir gördüm. 2020 senesi ocak ayında ailece yaptığımız Orta Amerika cruise gezisinden sonra 2022 Ağustos ayına kadar pandemi nedeniyle gezilere ara verdik. 2022 Ağustos ayında İtalya-Portekiz-İtalya arası cruise gezisi ile tekrar başladık, kısmetse bundan sonra da devam ederiz. Fotoğraf çekmek, tenis oynamak, bisiklete binmek ve anılarımı yazmak hobilerim arasında geliyor.

1968 yılında Hamburg doğumlu, 28 yıl Deniz Kuvvetlerinde görev yaptıktan sonra 2018 yılında Albay rütbesiyle emekli olmuştur. Elektronik Muhabere Sistemleri dalında lisans, Kamu Yönetimi dalında yüksek lisans yapmıştır. Evli ve bir kız çocuk sahibidir. Sporun futbol, basketbol, voleybol, tenis gibi birçok alanı ile uğraşmış olup, halihazırda 2 yıldır lisanlı olarak yol/yarış bisikleti sporu ile ilgilenmektedir.

Yamaç Paraşütü sporuna 2008 yılında Ankara’da eğitim alarak başladım. 2008 yılından bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışı uluslararası yarışmalarda ve mesafe uçuşu alanında 4000 saatin üzerinde uçuşlar gerçekleştirdim. Başkent Sportif Havacılık Kulübü'nde ve farklı illerde çeşitli seviyelerde uçuşlar ile aramıza yeni katılan öğrencilere eğitimler verdim. 2015 yılında Türk Hava Kurumu’nun açtığı T-2 İki Kişilik Ticari Tandem Pilotu Sertifikasını aldım. 2018 yılında Türk Hava Kurumu Öğretmen Pilot Sertifikası ile Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Sertifikası alarak lisanslı eğitim vermeye başladım. Bu süreçte sayısız mesafe, yarışma uçuşları ile her seviyede yetiştirdiğim öğrencilerim sporun farklı dallarında başarılı uçuşlar yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Ankara’da iki kişilik Ticari Tandem Uçuşları kapsamında da sayısız uçuşlar gerçekleştirerek sporun güzelliklerini her yaştan insana yaşatma fırsatı buldum. Başkent Sportif Havacılık Kulübü’nde eğitmen olarak uçuşlara devam etmekteyim. Sizleri de bu bağımlısı olduğumuz doğa sporuna bekliyoruz.

Hayatında sürekli bir hareket olan 50 yaşından sonra ise maratonlar koşmaya başlayan Belma Güngör bir yaşam biçimi haline getirdiği koşmayı 50 yaşından sonra maraton ve yarı maraton katılımları ile devam ettirmektedir.

Pin It on Pinterest

Share This