Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

THE BIG BANG THEORY DİZİSİ

tarafından | Nis 3, 2021 | Müzik/ Film/ Dizi | 0 yorum

Bizim kuşağın ilgisini çekiyor mu bilmiyorum ama eşimin ve benim seyretmekten keyif aldığımız bir dizi “The Big Bang Theory-TBBT”. Aynı zamanda ev arkadaşı da olan çok zeki ama insan ilişkilerinde pek de başarılı olmayan iki fizikçinin karşı dairesine bir sarışın kızın taşınması ile başlıyor dizi.

Fizikçilerimiz Leonard (Johnny Galecki) ve Sheldon (Jim Parsons) komşu kız ise Penny (Kelly Cuoco). Bu üç ana karaktere önce okuldan arkadaşları astrofizikçi Rajesh-Raj (Kunal Nayyar) ile mühendis Howard (Simon Helberg) ve sonrasında da sürpriz kız arkadaşlar (Bernadette-Melissa Rauch ve Amy Farah Fowler- Mayim Bialik) ile çizgi roman dükkanı sahibi Stuart (Kevin Sussman) katılıyor. Bir de dizide hiç gözükmeyen ancak zaman zaman sesi duyulan Howard’ın annesi var.

TBBT 1
Fotoğraf : (https://www.facebook.com/tbbtturkey/)

Oniki sezon ve her sezonda yirmidört bölüm olarak seyircili çekilen dizi böylece ufak çaplı bir rekor da kırıyor. Dizinin Bill Prady ile birlikte yapımcısı olan Chuck Lorre aynı zamanda “Two and a half man”, “Kominsky Method” ve “Mike ve Molly” gibi aşina olabileceğiniz diğer dizilerin de yapımcısı.

Diziyi bu kadar sevince internetten, özellikle de Youtube’dan dizi ile ilgili birçok şey araştırıyor ve öğreniyorum. Bunlardan ilginç olan birkaç tanesini sizin ile de paylaşmak isterim.

Dizide beş karakter doktora yapmış olsa da (Bernadette, Leonard, Amy, Sheldon ve Raj) gerçek hayatta sadece Amy’nin (Mayim Bialik) sinirbilim alanında doktorası var.

Dizideki karakterlerin çoğunun soyadlarını biliyoruz (Leonard Hoftstader, Sheldon Cooper, Rajesh Koothropali, Howard Wolowitz, Amy Farah Fowler, Bernadatte Rostenkowski….). Ancak Penny’nin soyadından hiç bahsedilmiyor.

Her bölümün sonunda Chuck Lorre “Vanity Card” başlığı altında bir konu hakkında düşüncelerini paylaşıyor. Yazıları çok hızlı geçtiği için okumak mümkün değil. Ancak internetten veya CD/DVD’den v.b. seyrediyorsanız durdurup okuyabiliyorsunuz.

Dizide ekibin her bölümde evde veya okulda sohbet ederek yemek yediği uzun sahneler var. Oyuncular bu sahnelerde bazen sadece bir şey çiğner gibi yaptıklarını, çok küçük lokmalar aldıklarını veya bir süre çiğnedikten sonra ağızlarından çıkarttıklarını söylüyorlar. Sonuncusu pek sevimli olmasa da sanırım her bölümde o tepeleme dolu tabaktaki yemekleri yemekten daha kolay oluyor.

TBBT 2
fotoğraf : (https://www.birgun.net/haber/the-big-bang-theory-nin-erken-final-yapmasinin-nedeni-aciklandi-
302196)

Dizi hakkındaki bir başka detay, Amy ve Leonard’ı oynayan karakterlerin 13 yaşındayken aynı filmde oynamış ve öpüşmüş olmaları. Katıldıkları bir televizyon şovunda istek üzerine bu sahneyi tekrarlamaları dizi hayranları için büyük bir sürpriz olacak nitelikte.

Sonuç olarak bizim keyifle izlediğimiz, hoşça vakit geçirdiğimiz bir dizi The Big Bang Theory, umarız Chuck Lorre yeni projelerinde de bizi kendine bağlayacak böyle dizilere imza atar.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This