Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

TERAZİ BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

tarafından | Eki 11, 2023 | Astroloji | 0 yorum

14 Ekim 2023 günü Ankara saatiyle 20.54’te yükselen İkizler burcu etkisinde bir güneş tutulmasını deneyimleyeceğiz. 28 Ekim 2023 günü ise Türkiye Cumhuriyeti kuruluş haritasında güneşinin tam üzerinde gerçekleşecek olan ay tutulmasını yaşayacağız.  Bu tutulmalar ülkemizden izlenmediği halde ülkemizi derinden etkileyecek yeni döngülerin ipuçlarını da veriyor olacak.

Tüm dünyayı değişim ve dönüşüme yönlendirebilecek zorlu süreçlerden geçmeye başladık. Herkes aylardır vurguladığımız konuları yavaş yavaş kavramaya başladı; artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu dönemde önemli olan akılcı tutumlarda ve davranışlarda bulunmak, çözüm odaklı olmak ve dengede durmayı başarabilmekten geçecek.

Placidus harita sisteminde Güneş tutulması ülkemizin dördüncü evinde gerçekleşirken, Whole Sign harita sisteminde beşinci ev konularını tetikleyecek.

Ülkemizin haritasını Mundane olarak ele alırsak Placidus ev sistemi sınırları, toprağı, çiftçileri ve tarım ürünlerini, çiftçiliği, mahsulü, gayrimenkulleri, ülkenin geçmişini ve güvenliğini, yönetilenleri yani halkı, emeklileri, vatan algısını ve de muhalefet partilerini yani hükümetin başında olanlara karşı duran kişileri konu alıyor. Bu ev, madenler, yer altı kaynakları, binalar, bitkiler, işçiler ile, ülkenin başı ve demokrasi ile tezat gibi duran insanları temsil ediyor. Kısaca ülkenin başındaki parti ile muhalefeti temsil ediyor. Bu konuları içine alacak olayların yaratacağı öngörülemez konular arka arkaya gelebilir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde dengelerde değişimler söz konusu olabilir. Daha da önemlisi, ülkemizde lider konumunda olan kişilerin sağlığıyla ilgili problemler görülebilir.

Whole Signs ev sistemine göre ise, beşinci ev konuları halkın moral ve motivasyonu başta olmak üzere çocuklar, gençler, ülkenin genç nüfusu, spor, sanat, eğlence hayatı, borsa, kumarhane, tiyatro, eğlence mekânları, spor aktivitelerinin yapıldığı yerleri ve halk evlerini simgeliyor. Ülkenin ünlüleri, sporcuları, spekülasyon ve kumar konularını içine alıyor. Ayrıca bu ev elçileri, borsa ve spekülatif piyasaları temsil ediyor. Önümüzdeki günlerin bu konuları tetikleyeceği çok belli…

Gökyüzü kişisel haritalarımıza göre şans ve popülerlik veriyor. Şansları küçümsemek gibi sonradan pişman olabileceğimiz tutumlardan uzak durmalıyız. Kadersel olarak hayatımızın ritminde bir hızlanma, koşuşturma ve sürekli bir mücadele söz konusu olacak. Kafamızda kırk tilki dolaşırken zaman zaman kendimizi kısıtlanmış hissedebilir, harekete geçmekte zorlanabiliriz. Her şeye rağmen birilerinden medet ummaktansa ayağa kalkıp kendi işimizi kendimiz yapmak zorundayız.

Tüm dünyada liderlerin sözlerinde büyük değişimler görülebilir. Sonunu düşünmeden aşırı cesur davranışlar çözümü zor olaylara sebep olabilir. Dünya daha önce kimsenin yapmaya cesaret edemediği olaylara şahit olabilir. Bunun üstesinden gelmek için her türlü negatif söylem ve eylemler son bulmalıdır.

Bu dönemde fanatizmin zarar verici yönü hortlayacak. Dini ayrışımlar nefret söylemleriyle birlikte artarak devam edecek. Din adına dini kitaplardaki sözler çarpıtılabilir. Kişiler dini kitaplardaki ayet ve sözleri işlerine geldiği gibi çarpıtarak olayların büyümesine neden olabilir. Ayrıca din adamlarına yönelik suikast veya zarar verici saldırılar söz konusu olabilir.

Dünya ülkelerini ilgilendiren hava ve fanatik terör saldırıları gerçekleşebilir. Toprak sarsıntısı yangın ve patlama riskleri görülebilir.

Ülkemizde insan hakları ve kişisel özgürlükler bağlamında olumsuz hukuki kararlar tartışmalara yol açabilir.

Hayatın her alanında, özellikle iş hayatımızla ilgili alanlarda otorite konumundaki kişiler, patronlarımız ya da üstlerimizden düşmanca tutum ve baskılar nedeniyle maddi ve manevi zarar ve düşüşler söz konusu olabilir.

Sahtecilik, emanete hıyanet ve ihanetle ilgili konularda sınavlarımız gerçekleşebilir. Fesatlık, yalan, iftira ya da yalancı şahitlik ve genel olarak suçlarda artış yaşanabilir.

Metal ve metal işçiliği alanında gelişecek olaylar gündem olabilir.

Mali kaynaklar konusunda olumsuzluklar devam ediyor. Alınacak ekonomik kararlar ya da vergi düzenlemeleri maddi kazanımları etkileyeceğinden, uzun bir süre tepkilerle gündemi meşgul edebilir.

Özellikle denizlerde fırtına ya da farklı etkenlerden meydana gelebilecek gemi kazaları riski oldukça fazla. Hava yolları ve uçaklarla ilgili problemler de görülebilir.

Akciğer, diyafram hastalıkları, şiddetli baş ağrıları ve vertigo rahatsızlıkları görülebilir. Ayrıca kimyasal uyuşturucu ve bakteriyel tehlikelerle ilgili olumsuzluklar gündeme gelebilir. İlaç, gaz, duman zehirlenmelerine karşı dikkatli olmakta fayda vardır. Yine bu dönemde hayvanlardan gelebilecek zararlar gerçekleşebilir.

Kadın ve çocukların zorlu zamanlara açık olduğu bilinmeli ve dikkatli olunmalıdır.

Bu dönemde özellikle dijital alanda sahtecilik artabilir. İletişim araçlarıyla ilgili problemler söz konusu olabilir.

          Önümüzdeki günlerde insanlık önce sıkı bir tokat yiyecek, ardından ayağa kalkacak. Kısaca önce kaybedecek, ardından kazanacağız. Kazanmak için dengeye, emeğe ve vicdana ihtiyacımız var. En olumsuz olayda bile dengede kalabilmeyi başarır, otokontrolümüzü elimizden bırakmazsak ve insan olduğumuzu hatırlarsak kazanabiliriz.

Sevgiler,

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Astrolojigünlüğü

#Astrolojigündemi

#Güneştutulması

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This