Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Sandviç Nesil

tarafından | Nis 17, 2021 | Hayatın içinden, Beğenilen Yazılar | 7 Yorumlar

Sizlere bu platformun adına yakışır bir olgudan bahsetmek isterim bugün.

Sandviç nesil.

Sandvic nesil, icinde bulundugumuz 2021 yili  gozonune alindiginda tam da bizim yaş grubunun, yani tanımlanan nesil skalası üzerinden ifade etmek gerekirse Baby Boomer kuşağının (1946-1964) son 10 yılı ile X kuşağının (1965 – 1979) ilk on yılı arasında bulunan kişileri kapsayan gruptur desek doğru olur sanırım.Zira şu anda bizler tam anlamıyla kendilerini kurtarmamış, hala bize bağımlı olan çocuklarımız ile artık hayatlarını bizim desteğimizle sürdürebilen ebeveynlerimiz arasında kalmış kişileriz.Bu nedenler bizlere sandvic nesil deniyor.Sorumluluklarimizin oldukça fazla olduğu yaşlar bunlar zira bu iki nesli idare etmenin yani sıra, hala çalışan insanlar olabiliriz, bunun yanında gezip tozmak için en güzel zamanlarimiz, sağlığımıza da dikkat etmemiz gerekiyor Yani bu yaşlar  uzermizdeki sorumluluklarin oldukça fazla olduğu yaşlar  diyebiliriz ama bu bir döngü tabii ki.

Bizler de cocuktuk bir zamanlar ve bizim anne babalarımız bu ara kuşaktaydılar ve onlar aynı bizim yaşadıklarımızı yaşadılar yarın da bizlerin çocukları yaşayacaklar bu gunleri dolayısıyla tüm bu sorumluluklarla uğraşırken aile ici huzurumuzun bozulmamasına, dostlarımıza zaman ayırmaya, sevdiğimiz şeyleri yapmaya, sağlıklı yasamaya ( Covit önlemlerine uymaya)  özen göstermekte fayda var.

Unutmayalım ki daha hala genciz ve yapacak çok şey var.Peki ya  ne kadar zamanımız var ? Işte o hayatın gizemi, biz iyisi mi bunu düşünmeyip bu günü yasayalım.

Sevgi ve sağlıkla kalın…

Cem Çötelioğlu

7 Yorumlar

 1. Seval Akkartal

  Cem ne kadarda guzel anlatmissin
  Kalemine saglik
  Seval Akkartal

  Yanıtla
 2. Işık

  Kalemine, bilgine, sorumluluk bilincine sağlık sevgili Cem. Farklı bakış açıları ve doğru bilgi bize ne çok şey katıyor.

  Yanıtla
 3. Özlem Acar

  Çok doğru bir analiz .Galiba bizim neslin sonunda yeni ve daha kendi merkezli bir dönem olacak.. kim bilir.. Bizlerle beraber bir devir kapanacak gibi.

  Yanıtla
  • Cem Çötelioğlu

   Tüm değerli yorumlara teşekkürler.Ben çocuklarımızın fiziken yanımızda olamamalari durumlar haricinde bizim için ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum.Cunku bizden böyle gördüler, aksi kendimizin ve verdiğimiz terbiyenin inkari olur diye düşünüyorum.

   Yanıtla
   • Rozita kasuto

    Ayni fikirdeyim. Ne goruyorsak o oluyoruz. Klavyene saglik Cemocum…

    Yanıtla
 4. İlksen Bilge

  Ben de Özlem gibi düşünüyorum. Sandviç neslinin son temsilcileri biziz.

  Yanıtla
 5. Ufuk Yoguran

  Aynen öyle Cem. Sıkışmışlık hissi buradan geliyor demek..

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This