Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

OĞLAK YENİAYI

tarafından | Oca 7, 2024 | Astroloji | 0 yorum

2024 yılının ilk yeniayı 11 Ocak 2024 günü gerçekleşecek. Anın haritasında İkizler burcu yükseldiğinden, değişimlerin hızla devam edeceği, takipte zorlanacağımız bir dönemi işaret ediyor. Merkür Yay burcunda zarar gördüğü için düşünce ve iletişim konularında gerçekçi ve mantıklı olmamız zorlaşabilir. Din, felsefe, yasalar, yargı ve akademik alan konular ön plana çıkabilir. Sözlü ve yazılı ifadelerde kibir, ukalalık, fanatizm ve dogmatik düşüncelerde artış gözlemlenebilir. Hayata karşı bir bıkkınlık ve bezginlik hissedilebilir.

Oğlak yeniayı Dheneb sabit yıldızının üzerinde gerçekleşecektir. Dheneb kuyruk anlamına gelir. Hayvanlarda kuyruk dengeyi sağladığı için bizlerin de önümüzdeki günlerde her konuda denge konusuna özen göstermemiz gerekiyor. Ayrıca bu dönemde en fazla dikkat edilmesi gereken diğer konu teknolojiden veya teknolojik aletlerden gelebilecek olan zarar, sahtekârlıklar ve bilgi hırsızlıkları olabilir.

Dünya genelinde gökyüzünün teması savaş ya da barış temaları adı altında liderlerin emirler yağdırarak dikte ettikleri kural tanımaz şiddet eğilimleri konuşulacaktır. Yaşanacak krizler ve köklü değişimler karşısında ülke liderleri ya da halklar kendi kusurlarını görmezden, gelip başka ülke ya da halkların değişimi için kendi politikalarını dayatmaya ve baskı kurmaya çalışabilirler. Bu durum dini gruplar içinde fikir ayrılıklarına ve dağılmalara yol açabilir.

Dünyada yaşanacak olan finansal tutarsızlıklar kazançlarda kayba, büyük şirketlerin iflas ve değer kaybına, ortaklıkların sonlanmasına yol açabilir. Bu da doğal olarak insanların maddi olarak kendini güvende hissetmek için daha fazla çaba gösterip, para kazanmak için yasal ya da yasal olmayan farklı yollar arayacağını gösterebilir.

Yine tüm dünyada kimyasal patlama veya saldırılar söz konusu olabilir. Üstelik bu dönemde her türlü zehirlenme risklerine karşı dikkat edilmesi gerekir.

Her ne olursa olsun, başarı kazanma isteği ile toplumsal saygınlık elde etme amacı ön plana çıkacak. Aşırı güvenden kaynaklanan anlık sinir patlamaları ve öfkeli tutumlar kişilerin gerçek yüzünü ortaya çıkarabilir. Yalan söyleyen, işini, mevkiini yanlış veya kötüye kullanan, kökenini veya eğitimini gizleyen veya çarpıtan sahte diplomalı insanlar ve benzerleri gündem yaratacaklardır.

Fanatik tutumlardan kaynaklanan olaylarda kurunun yanında yaş da yanabilir. Ayrıca kendini kurban bilinciyle ortaya düşüncesizce atan kişiler için büyük riskler söz konusu olacaktır.

Bankacılık sektörü, tefecilik veya para üzerinden para kazanma üzerine kurulu sistemlere dikkat edilmelidir.  Doğru yatırım için doğru adreslerde, piyasayı çok iyi takip ederek bilinçli yönelimler gerekir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlanacak ve kayıp getirecek deneyimler yaşanabilir.

Ticarette aşırı risk, gereksiz adımlar ve savurgan tutumlar kişiyi pişman olunacak durumlara sokabilir. Sözleşme, kontrat konularında temkinli ve dikkatli hareket edilmelidir. Uluslararası ticaret vasıtasıyla kazançlar elde edilebilir.

İşçi ve işveren hakları üzerinde birçok konu konuşulacak ve ardından beklenmeyen gelişmeler gündemi yaratabilir.

Önümüzdeki günler ani hava değişimleri ülkemizi etkisi altına alacak.

Mide, rahim, kalp ve göğüs hastalıkları ve bulaşıcı hastalıklarda artış gözlemlenebilir.

Evlilik ve ortaklıklarda paylaşılan maddi kaynaklar bağlamında tutarsızlıklar görülebilir.

Evler dışarıdan gelecek olan tehlikelere açık olacaktır. Evlerin güvenliği konusuna dikkat edilmelidir. Ayrıca ev içi tadilat gerektiren zorlayıcı koşullar söz konusu olabilir.

Bu dönemde çoklu gebelik müjdeleri alabilirsiniz.

Bir takım kapıların ani kapanışı, ardından gelecek olan şaşırtıcı ve çok güzel gelişmelerin kapısını açabilir. Anın haritasında birçoğumuza şaşırtıcı bir şekilde peş peşe gelebilecek şanslar görülmektedir.

İnsanın yapıcı ya da yıkıcı olması kendi hür kararı ile olacaktır. Yıkmak kolaydır. Asıl önemli olan var olanı korumak ve yapıcı olmaktır. Seçim insanoğlunun…

Sevgiyle.

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Astrolojigünlüğü

#AstrolojiGündemi

#OğlakYeniyı

#AşkımGüney

Fotoğraf için Ferhan Balırak’a teşekkür ederim.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This