Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

OĞLAK DOLUNAYI

tarafından | Haz 17, 2024 | Astroloji | 0 yorum

Oğlak dolunayı 22 Haziran 2024 günü saat 04.07’de gerçekleşecek. Anın haritasında Ay, Merkür ve Venüs’ün sınır aşımında olması önümüzdeki günlerin kalıpların dışında gelişecek, beklenmedik olaylara gebe olacağına işaret ediyor. Kontrolümüzü kaybedebileceğimiz, aklımıza mukayyet olmamız gereken bir dönemden geçeceğiz. Özellikle bu zor zamanlarda dilin çok önemli olduğunu, tepki koymak istediğimiz konularda ağzımızdan çıkacak sözcüklerin başımızı derde sokabileceğini unutmamalıyız. 

          İkili ilişkilerde, aşk ve arkadaşlıklarda duygusal anlamda aşırı bağımlılık ya da özgürleşme arzusu söz konusu olabilir. Asla olmaz dediğimiz olayları yaşayabilir, yeni duygusal ikili ilişkilere kanat açabilir ve kendimizi olmadık aşklar içinde bulabiliriz.

          Maddi kazancımız ve harcamalarımızda hiç beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Özellikle israftan kaçınmaya dikkat etmekte fayda olacaktır. Bilhassa yatırım konularında riskler bulunmaktadır. Kısa zamanda fazla kazanma hırsı risk içerir ve zarar getirebilir. Umulmayan harcamalar ve kayıplar söz konusu olabilir.

          Venüs’ün sınır aşımında olması estetik, güzellik gibi konularda kalıcı kozmetik işlem yaptırmak için de risk unsurları içerebilir.

Erkek egemen düşünce yapısındaki maço tipli insanların enerjilerini yanlış kullanmaları, özellikle kadınlara yönelik suç eğilimlerini arttırabilir.  Kadınların maruz kalabileceği ve zorlanabilecekleri birtakım olaylar gerçekleşebilir.  Bugünlerde yanlış tutumlar, davranışlar ve inatlar birçok şeyin elden kaçacağı ya da kaybedileceğini gösterecektir.

          Maddi-manevi aldatma veya aldatılma olaylarına karşı uyanık olmak zorundayız. 

Patlayıcılar, yangınlar, barut ve havai fişeklerden gelebilecek zararlar görülebilir.

Oğlak dolunayı ülkemizin on ikinci ve altıncı evlerini etkiliyor. Ayrıca ülkemizin beşinci evindeki güneşi ile dolunay haritasının on birinci evdeki Mars’ı karşıt açı yapıyor. Bu dolunay ülkemiz için de büyük önem taşıyor. 

Bu dönem ülkemizde cumhurbaşkanı, kabinesi ve özellikle ekonomi kurumlarını yöneten kişiler için zorlu bir dönem olarak görülebilir. Özellikle ülkenin başı ve ekonomiden sorumlu bakan arasında anlaşmazlıklar gündeme gelebilir ve gerilim yaratabilir. Hazine,  para, lüks harcamalar, kadınlar ve sanatçılar ve diplomasiyi ilgilendiren konularda beklenmedik konu başlıkları ve gelişmeler gündeme gelebilir. Bu gelişmeler ışığında borsa, spekülatif piyasalar ve de özellikle değerli madenler etkilenebilir.

İktidar partisi ile muhalefet arasında esen yakınlaşma ya da normalleşme yerini sert rüzgârlara bırakacak.  Ülkenin acil durumları dışında tarafların bir araya gelmeleri zorlaşacak. Mecliste partiler arası dengelerde değişmeler görülebilir. Bu durum ekonomik dengeleri etkileyebilir. Vatandaş olarak bizler gelişen olayları tenis maçı gibi izleyeceğiz. Tenis topu bir iktidara gelecek, bir muhalefete…

Halkın sağlığı, sağlık hizmetleri, devlet memurları, işçiler ve sendikaları ilgilendiren konular, kamuya ait alanlar ve bunları ilgilendiren konularda halkın yakından izlediği ve katılım yapacağı konularda tartışmalı gelişmeler yaşanabilir.

Devletle ya da devlet memurlarıyla ilgili reform sayılabilecek konular gündeme gelebilir.

Kamu işlerinde çalışan kişilerin, devlet memurlarının ve özellikle imamların geçmişte yaptıkları hataları tekrarlanmaları gündeme gelebilir.    

Bugünlerde kaza riski olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Gaz, soba, tüp ile zehirlenmeler, hava kirliliğinden kaynaklanan rahatsızlıklar görülebilir.  Bundan dolayı çeşitli astım krizleri söz konusu olabilir. Diz ve ayaklarda problemler yaşanabilir.

Bu dönem, aile içinde veya akrabalarla olabilecek tartışma ve kavgalara açık görünmektedir.

          Hayat bazen kötü görünse de kötü olarak nitelendirdiğimiz hayatımızın başkalarının hayali olduğunu unutmamak gerekir. Mucizeler sadece mucizelere inanları sever.

          Sevgiyle,

          Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#AstrolojiGünlüğü

#AstrolojiGündemi

#OğlakDolunayı

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This