Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

OĞLAK DOLUNAYI

tarafından | Haz 30, 2023 | Astroloji | 0 yorum

3 Temmuz 2023 günü 14.38 itibariyle gerçekleşecek olan Oğlak dolunayı ile yeniden beraberiz.

Hayatın iniş ve çıkışları, gelecek kaygıları bizleri kâh olumlu, kâh olumsuz düşünceler içine çekebilir. Bu dönemde kimi insanlarda kişisel beklentiler konusunda her şeyi zamana bırakma ve sisteme teslimiyet söz konusu olabilir. Bu durum kişiyi tembelliğe ve boş vermişliğe itebilir. Gerçekleşmeyen umutlar küskünlük yaratabilir. Bazı insanlar ise olumsuz düşüncelerle kendilerini suçlayabilirler. İlahi sisteme karşı bir çatışma veya isyan içine girebilirler. Her şeyin bir düzen içerisinde gerçekleştiğini kabul etmeliyiz. Pes etmeden, geri çekilmeden, elimizden geleni bıkmadan, usanmadan ve aksatmadan yerine getirmeliyiz.

Bu dönem ilişkilerimizde kendi sınırlarımızın dışına çıkmamıza sebep olabilecek insanlar hayatımıza girecek. İlişkiler vasıtasıyla aydınlanmalar ve yepyeni deneyimler yaşayacağız.  Olumlu ya da olumsuz birden fazla olayın karşımıza aynı anda çıkması bizleri şaşkınlığa uğratabilir.  Hayat, yaşam ve isteklerimiz hakkında uzun bir düşünme ve hazmetme süreci yaşayabiliriz. İsteklerimizle ilgili planlarımızda gerçekçi olabilirsek olumlu ve güzel fırsatların karşımıza çıkma şansı var.

Dolunay haritasında Ay ve Merkür’ün sınır aşımında olması bu gezegenlerin konularında dengesizlikler yaşanacağının göstergesidir.

Venüs ve Mars’ın Aslan burcundaki kavuşumu yepyeni ve tutkulu aşkları karşımıza çıkarabilir. Aşk ilişkileri bu dönem sınır tanımayan, sınır dışı bir boyuta taşınabilir.  Aynı zamanda Venüs ve Mars’ın Uranüs ile kare açısı ilişkilerimizde bağlanma, bağlılık veya özgürlük temalarının çarpışmasına yol açabilir. Bundan dolayı ilişkilerin aniden başlayıp aniden bitme potansiyeline de işaret eder. Umulmadık aşkların son bulmaları şaşkınlık yaratabilir.

Her alanda hayal gücünün doğru kullanılmasıyla yeni ve yaratıcı fikirler gündeme gelebilir. Doğru yerde ve doğru zamanda mantıklı hareket edebilirsek yaptığımız işlerde ses getirecek başarılara imza atabiliriz.  

Tüm dünyada toplumu etkileyecek tehlikeli düşünceler davranışlara dönüşebilir ve ani saldırılar flaş haber olarak karşımıza çıkabilir.

Yine tüm dünyada ve ülkemizde rüşvet ve yolsuzluklar gündem yaratabilir.

Ülkemizde dış borçlar ya da borçlanmanın artmaması için para ile ilgili konularda devlet otoritesi ya da bakanlar kısıtlamalara veya yapılandırmalara gidebilirler.

Uluslararası bağlantılı işlerde, ticarette, yükseköğretim, hukukla ilgili alanlarda ya da davalarda zorluklar görülebilir. 

Yüksek makamlardaki kişilerin mevki hırs ve güç savaşları kazanılan makamların kısa süreli olma ihtimalini arttıracak.

Bu senenin sonuna kadar kadınlar aleyhine alınmaya çalışılacak kararlarla ilgili konular çok konuşulacak.

Ekonomik gelişmelerde görülen iniş ve çıkışlar, işlerin kötü yönetimi ya da yanlış yatırımlar sebebiyle ticari faaliyetlerde maddi kayıp ve iflaslar yaşanabilir.   

Sık görülmeyen hastalıklara yakalanma riskiyle beraber hastalık ve hastanelerde karşılaşılan tedavi ve ameliyat vb. konulardaki talihsizlikler veya yanlış tedaviler neticesinde sakat kalma ya da zorlu iyileşme dönemleri görülebilir.   

Genel olarak bu dönemde kalp, tansiyon, ciğerle ilgili rahatsızlıklar, dizler, parmaklar ve kalça ile ilgili problemlere dikkat edilmeli.

Mundane anlamda tüm dünyada deniz kazaları, fırtına, kasırga, tsunami, deprem, liman ve rıhtım olayları, yangın ve patlamalar gerçekleşebilir.

Hayvanlarla ilgili saldırılar, arı ya da zehirli böceklerden gelen risk ve tehlikeler devam ediyor.   

Duygusal hayatımızda isteklerimizle hareketlerimizin çeliştiğini gözlemleyebiliriz.  Duygusal iletişimlerde öfke patlamalarına ve ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmeliyiz.

Aile içi asabi tavırlar, huzursuzluklar ya da çocuklarla ilgili kayıp veya hayal kırıklıkları gündeme gelebilir. Hatta bu problemler hukuki bir boyuta da taşınabilir.

Anne ya da dişil figürlerin sevgisini yeterince hissetmemekle ile ilgili konularda sorunlar görülebilir.

Sevilen kişilerin üzüleceğimiz kayıpları gündeme gelebilir.

Aşırı derecede saflık, iyi niyet, bazen iyi niyetin suistimal edilmesine yol açabilir. Doğal olarak bu dönemde mümkün olduğu kadar mantığımızı ön plana alıp somut olana odaklanmamız gerekiyor.  

Bu dönem kişinin kendine düşman olduğu, hatta en büyük zararı kendisine verdiği bir dönem. Burnunun dikine giden veya değişime kapalı olan kişi en büyük düşmanlığı kendine yapar.

Sevgiyle,

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Astrolojigünlüğü

#Oğlakdolunayı

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This