Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Oğlak Burcunda Merkür Retrosu

tarafından | Ara 6, 2023 | Astroloji | 0 yorum

12 Aralık 2023 günü Oğlak burcunda başlayacak olan Merkür’ün gerileme hareketi Yay burcunda 3 Ocak 2024 günü sona erecektir. Retroların başlangıç ve bitiş tarihlerinden 15 gün önce etkilerin başladığı bilinir.

Genellikle Retro dönemlerini bir duraklama olarak düşünmeliyiz. Yeni işlere başlamak yerine geçmişte başladığımız fakat sonlandıramadığımız işlere odaklanmalıyız. Sabırlı ve anlayışlı olmak, belki de bir nevi kendimizi nadasa bırakmak bu dönemi daha yumuşak atlatmamıza yardımcı olabilir. Önemli kararların ve imzaların retro sonrasına kalmasında fayda vardır.

Merkür retro harekette olduğu zaman iletişim konularında aksaklıklar, teknolojik aletlerde arızalar, seyahatlerde ve eğitimde gecikmeler, ertelenmeler, kaybolan ya da çalınan eşyalar söz konusu olabilir. Yazılı ve sözlü iletişime, atılacak imzalara, mesajlara, e-postalara, kontratlara dikkat edilmeli, mümkünse önemli görüşme, atılım ve imzaları retro sonrasına ertelemeliyiz. Yolculuğa çıkarken seyahat ile ilgili her şeyi kontrol etmeli, her aksiliği göz önünde bulundurmalıyız. Bu dönemde kargo, bavul, evrak, mektuplar, ödemesi yapılmış faturalarda yanlışlıklar ve kaybolma riskleri olabilir.

Aldanma, kandırılma, internet dolandırıcılığı gibi konular gündeme gelebilir; hırsızlıklar artabilir.

Bu dönemde eski aşkların gündeme gelmesi de söz konusu olabilir. Unutulmamalıdır ki, “Retro ile gelen retro ile gider” diye bir söz vardır. Geçmişten gelen olay ve kişiler tamamlanması gerekeni tamamlayıp ardından veda ederler.

Yeni yıl herkesin birbirine hediye alma zamanıdır. Özellikle retro dönemlerinde hediye alırken teknolojik aletler, cep telefonları, bilgisayar vb. aletlerin alışverişlerinde daha çok dikkat edilmelidir.

Oğlak burcundaki Merkür retrosu gerçekleşirken kişi kendini içe dönük, karamsar, yalnız hissedebilir ve suskunlaşabilir. İş, kariyer konularında, ast üst ilişkilerinde ve iş arkadaşlarıyla iletişim konularında aksaklık ve zorlanmalar yaşatabilir. Her konuda sorumluluğumuz daha fazla ön plana çıksa da, üzerimizde baskı ve bu yüklerin altında ezilme durumları söz konusu olabilir.

Devlet, hükümet, milli varlıklar, ekonomik konular ve sistemle ilgili konularda kısıtlama veya kısıtlanmalar söz konusu olabilir.

Yay burcunda Merkür zarar gördüğünden, yukarıda yazılan tüm olasılıkların daha da vurgulu olacağı unutulmamalıdır. Ayrıca fanatizmde artışla beraber din, hukuk, adalet sistemi ve yükseköğretimle ilgili konularda aksaklıklar görülebilir.

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Astrologygünlüğü

#Astrolojigündemi

#Merkürretrosu

#Oğlakburcundamerkürretrosu

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This