Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Kova Yeniayı

tarafından | Oca 19, 2023 | Astroloji | 0 yorum

21 Ocak 2023 günü Ankara saatiyle 23.53 itibariyle Kova burcunda bir yeniayı deneyimleyeceğiz. Kova yeniayı öncesi Mars’tan sonra Merkür de düz harekete geçecek.

Kova burcunun gezegeni Uranüs diğer gezegenlerden 97,77 derecelik bir eksen eğilimine sahiptir. Bundan dolayı Uranüs ani ve beklenmedik olayların gezegenidir. Ne yapacağı, nasıl bir etki göstereceği daha önce kestirilemez.

Kova burcu hava koşulları, hava yolları, uçaklar, havayolu seyahatleri, teknoloji, elektrik, elektronik, elektromanyetik dalgalar, dijital dünya, dernek, kulüp, sivil savunma örgütleri, yardım dernekleri, spor takımları, toplumsal konularla ilgilidir. Bu burç, kendini bütüne adayan, özgürlükçü, eşitlik ilkesine inanan iyi insanları gösterir.

Bu dönem şans, yükselme, başarı söz konusu olsa da bu şanslar yüksek risk içerebilir. Kendi kendimize gol atabileceğimiz bir süreçten geçtiğimiz için atacağımız adımlarda dikkatli olmalı ve söylemlerimize dikkat etmeliyiz. Bu çalkantılı günlerde karşılaşacağımız maddi manevi zorluklar karşısında pes etmeden yolumuza devam etmeliyiz.

Kişilerin iktidar hırslarından kaynaklanan entrika ve güç savaşları kızışacak. Kayıplar, şanssızlıklar, ayrılıklar ve zorluklar yaşanabilir.

Kadınlardan gelebilecek tehlikeler, zalimane, şeytani tavırlar, kıskançlık eğilimleri suça yönelimi artırabilir.  

Etrafımızdaki kişilerin bizlere karşı baskı kurmaya çalışması ve hatta bizleri kontrol altına alma çabaları artabilir. Eleştirilerin dozunun aşırıya kaçmasına ve kişinin modunu aşağıya çeken düzeyde olmasına izin verilmemeli.

Rekabet dürtüsü insanları sinirli ve saldırgan yapabilir.

Cahil cesareti ön plana çıkabilir. Etik kurallar hiçe sayılabilir. Zalim insanların pervasız zalimane tavırlarına maruz kalınabilir. Kin, öfke, kibir, tutku, intikam hak edilmeyen tavırlara ve mobinge yol açabilir.

Altair sabit yıldızının üzerinde gerçekleşen bu yeniay Amerika ile bağlantılı olduğu için Amerika ile ilgili dikkat çekici gelişmelerin fitili ateşleyebilir.

Dünyada aşırı fanatik eğilimler ve bunlarla ilgili gizli birtakım operasyonlar, insan kaçırmalar gerçekleşebilir. Daha önce yaşanmış olan bu tip olayların gün ışığına çıkması da ihtimal dâhilindedir.

Dünya genelinde daha önceden yaşanmamış çalkantılı olay ve gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca farklı salgın hastalıklar gündeme gelebilir.

Dünyada lider konumunda olan kişilerin yaptıkları işlerde başarısızlıklar olabilir.

Yargı ve hukukla ilgili konular gündemi meşgul edebilir.

Finansal konularda hiç ummadığımız şanssızlıklar, ödemeler, gecikmeler, engellenmeler ve kayıplar yaşanabilir. Bundan dolayı harcama konularında kontrollü davranılmalı. Her alanda nitelikli dolandırıcılara dikkat edelim.

Her türlü zehirlenmelere, bacak ve dizlerle ilgili rahatsızlık ve sakatlanmalara karşı dikkatli olunmalı. Ayrıca elektrik kaynaklı kazalar, elektrik çarpmaları ve banyoda oluşabilecek kazalara çok dikkat edilmeli.

Deniz, okyanus ve gemileri ilgilendiren olaylar tetiklenebilir. Hafif ölçekli yer sarsıntıları görülebilir. Ani hava değişimleri görülebilir.

Yeni tanışıp, flörtleşmeye başlamış ya da başlayacak kişiler için özellikle güven konusuna dikkat edilmeli. Dürüst olmayan, saklanan ve yalan söylenen konular görülebilir.

Duygusal ilişkilerde taraflar birbirlerine karşı zorlayıcı baskılar uygulayabilir. Bu baskılar kavga, kayıp ve ayrılık riskini arttırabilir.

Şükürsüz, tatminsiz, hiçbir şeyle mutlu olmayı öğrenemeyen, yetinmeyi bilmeyen kişilerin işinde, evinde ve çevresinde sorunlar giderek artacaktır

Bu dönemde özellikle tatile girecek küçük çocuklarınızı başıboş bırakmayalım, koruyalım.

Arkadaş ve dostlardan kaynaklanan maddi kayıplar gerçekleşebilir. Bu tip olaylar daha sonra hukuki boyuta taşınabilir.

Hizmet sektöründe çalışan kişilerin mesleklerinde yükselmeler görülecektir.

Bu dönem ona buna yakınma, endişe edip ah vah etme devri değil, uyanık olma devridir.

İçinizde oluşabilecek olan siniri öfke ve kine yönlendirmeyin. Öfkenizi kontrol altına almalı ve özellikle intikamdan uzak durmalısınız.

Bazen kaybetmeyi de öğrenmek gerekiyor. İnsan bunun sebebini başkalarına yüklemek yerine, nerede hata yaptım diyebilmeli.

         Sevgiyle,

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Astrolojigünlüğü

#Kovayeniayı

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This