Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

KOVA DOLUNAYI

tarafından | Ağu 18, 2021 | Astroloji | 0 yorum

Bir aylık döngü içinde aynı burçta iki kere dolunay gerçekleşmesine Mavi Ay denir. 24 Temmuz 2021 günü sıfır derecede Kova dolunayı gerçekleşmişti. 22 Ağustos günü 15.03 itibariyle 29 derecede Kova’da ikinci bir dolunay gerçekleşiyor. Doğal olarak Kova burcu konularının baskın bir şekilde vurgulanacağını söyleyebilirim. Kova özgürlüğü, sorgulamayı, uyanışı, haksızlıklara başkaldırmayı, bütünün haklarını ve hayrını temsil eder. Yenilikten hoşlanır. Özgürlük Kova’nın vazgeçilmezidir. Kova’nın temsil ettiği konularda olaylar aniden gerçekleşir ve kişileri şoke eder.

22 Ağustos günü Güneş 29.37 derecede Regulus sabit yıldızı ile kavuşum yapacak. Regulus kraliyet yıldızıdır. Bu yıldız doğru kullanıldığında kişiye şans, soyluluk, başarı, irade ve güç verir. Ülke liderlerinin, devlet başkanlarının, kral ve kraliçelerin yükseliş, suikastler, ayaklanmalar ve ölümleriyle alakalı görülmüştür. Regulus’un yanlış kullanımı düşmanlık güdülmesi, başkalarına karşı intikam, kin ve öfkedir. Şayet kişi gücünü yanlış kullanma hatasına düşerse Regulus sunduğu tüm güzellikleri kişinin elinden alır. Önce kişinin başını belaya sokar ve ardından yıkım verir. Negatif tutum ve şiddet içeren her olay şanssızlığı da beraberinde getirir. Kısaca bu dönem kişiye verilen şansların sınavı olacaktır. Bizlere bahşedilen şanslarımızı iyiye kullanmalı ve bütünün hayrına paylaşmalıyız. Kibir, küstah ve öfkeli tavırlar ani düşüşlerin başlangıcı olacaktır.

Kova dolunayı kişisel olarak maddi ve manevi büyümeyi, şans ve başarı da müjdeleyebilir. Duygusal isteklerimiz artabilir. Yine bu dönemde seyahat ve eğitim fırsatları yakalayabiliriz.

Özellikle Merkür-Neptün karşıtlığı abartı, boş vaatler, aldanma ve aldatılma konularını gündeme getirebilir. Kimin söylediğini ve konunun doğruluğunu araştırmadan hiçbir söyleme ve söze inanmayın, muhakkak araştırın. Aksi halde dedikodular, bilgi kirliliği ve yanlış anlamalar sonucu telafisi zor yanılgılara düşebiliriz.

Sabit fikir ve fanatizmden kaynaklanan sinirli ve kavgacı tutumlar kişileri saldırgan yapabilir. Karşı cinsten ve sahte dostluklardan kaynaklanan sıkıntılar, haksız suçlamalar, rezaletler de söz konusu olabilir. Gizli ve güçlü düşmanlar tarafından ifşalar ve skandallar gündemi meşgul edecek.  Dil ile yapılan gaflar, kırma ve kırılmalar söz konusu olabilir.

Tüm dünyada özgürleşmeler, fikirlerin daha özgür dile getirilmesini sağlayacak. Toplumsal gelişmeler karşısında duygular yerine mantık çerçevesinde bilinçli hareket edilmesi büyük önem arzediyor. Aşırı cesaretten kaynaklanan ani özgürleşme hareketleri ve aktiviteleri aşırı risk içerebilir.

Güneş-Jüpiter karşıtlığı dini ve yasal anlaşmazlıkları gündeme getirebileceği gibi otorite konumundaki kişiler farklı düşüncelere tahammülsüzlük gösterip, rahatsızlık duyabilir.

Bu dönemde salgın hastalıkların artışı devam edecektir. Okulların açık kalabilmesi için ülkece önlemlere mümkün olduğunca özen göstermek zorundayız. Aksi takdirde online eğitim gündeme gelebilir.

Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle ikili ilişkilerde uyum, denge, eşitlik ve uzlaşmacılık ön plana çıkacak. Yalnız olanlar için güzel tesadüf ve karşılaşmalar olabilir.

Venüs’ün Satürn ile yaptığı üçgen açı mantıklı ve istikrarlı aşk vaadebileceği gibi bazen de yaşça büyük birine duyulan uzun sürebilecek bir aşk ilişkisini müjdeleyebilir.

Bu dönemde dış görünüşümüzde yapacağımız değişiklikler ya da estetik operasyonlar şayet kişisel haritalarda zorlu açı almıyorsa gayet başarılı sonuçlar doğurabilir.

Uranüs’ün retro harekete geçmesi kişisel haritalarımızda Uranüs’ün bulunduğu alanlarda ani ve öngörülemeyen etkiler gösterebileceğine işaret eder. Bu dolunay düşünce tarzımızın daha yaratıcı olabileceğini, yazılı ve sözlü olarak yapacağımız iletişimlerde beklenmedik fırsatların karşımıza çıkabileceğini gösterebilir. Teknoloji alanında, internet ve hatta astroloji ile ilgili alanlarda yenilikler, yeni dostlar ve iletişimler söz konusu olabilir.

Bu dönemde şansa dayalı yatırımlar konusuna dikkat edilmeli.

Sanat konularında yaratıcılık ve başarı gündeme gelebilir. Sanatla ilgili uğraşı ve aktivitelere katılabiliriz.

Alkol ve bağımlılık yapabilecek maddelere karşı dikkatli olunmalı.

Dağlarla ve dağcılarla ilgili önemli olaylar, kaybolmalar  gündeme gelebilir.

Yangın ve toprak hareketliliği riski var. Yıldırım, elektrik ve elektrikli aletlerden gelebilecek kazalara dikkat etmek gerekir.

Sabit olmak yerine değişime açık olmalıyız. Gerçeklerin görmezden gelinmesi dönüşümü engelleyebilir. Hayatı kabule geçtiğimiz zaman tüm evren yardımcı olur. Aksi takdirde her şeyi iyi bildiğini, her şeyin doğrusunu yaptığını sanan kişiler bunun böyle olmadığıyla acı bir şekilde yüzleşeceklerdir.

Sevgiyle…

Aşkım GÜNEY

#Astroloji

#Astrology

#Kovadolunayı

#MaviAy

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This