Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

KOÇ DOLUNAYI

tarafından | Eki 7, 2022 | Astroloji | 2 Yorumlar

9. Ekim günü 23.54 itibariyle Koç burcunda gerçekleşecek olan bir dolunayı deneyimleyeceğiz. Dolayısıyla Koç burcu temalarının ön plana çıkacağı görülecek.

Koç burcu 0-3 yaş çocuk enerjisiyle bağdaştırılır. Bu yaştaki çocuklar cesur olur, keşfetmeye açıktır ve tehlikeleri öngöremezler. Bundan dolayı sonunu düşünmeden yapılacak her hareket büyük tehlikeleri beraberinde getirebilir. Bu dönemde başımıza ne gelirse gelsin, enerjimizi iyi ve doğru kullanmayı başarırsak, her şeyi lehimize çevirme ve başarma ihtimalimiz çok fazla olacaktır.

Hayatımızda olabilecek değişimleri sadece olumsuz olarak yorumlamak yanlış olur. Aşk, şans, başarı, para, yükselme ve tanınma şansları da gündeme gelecek. Şanslarla birlikte zorluklar, zorluklarla beraber şanslar söz konusu olacaktır. Madalyonun iki yüzünün var olduğu gibi…

Etik olmayan tutumlar içerisine kim girerse girsin, kayba uğrayacaktır. Doğru yoldan ayrılmayanlar ödüllerini muhakkak alacaklardır. Şansların ve konumların yanlış kullanımı zarar verecektir.  

Karşımıza fırsatmış gibi çıkan konularda kandırılma ve aldatılma potansiyeline karşı dikkatli olunmalı. Aslı astarı olmayan, hayallerle bezenmiş işlere adım atmak kayba sebebiyet verecektir.

Dünya genelinde ülkelerin birbirlerini kışkırtmaları için zeminler hazırlanıyor. Mümkün olduğu kadar ülkelerin bu tuzaklara düşmemesi gerekiyor.

Her ne kadar görünmeyen tehlikeler ve zorlu süreçler söz konusu olsa da, kadınlar özgürlükleriyle ilgili daha cesur olacaklar. Baskıya karşı kararlı direnişleri devam edecek.

Diktatörlerin ve otorite konumundaki kişilerin davranışlarının sertleşmesi ihtimalinde olaylar dalga dalga yayılacak.

Dünyada suç ve şiddet eğiliminde artış gözlemlenecek. Patlamalar, yangınlar, terör hareketleri mevzu bahis olabilir. Ayrıca inanç ve din ile ilgili fanatik söylem ve eylemlerde artış görülecek. Haksızlıklara karşı haklının sabrının sınanacağına şahit olunacak…

         Yine dünya genelinde finansal zorlanmalar devam edecek.

Olumsuz hava koşulları, fırtına, aşırı yağmur, sudan kaynaklanan tehlikeler, deniz kazaları, gemilerle ilgili olumsuzluklar söz konusu olabilir.

Sebebi belli olmayan ağrılar, ateşli, kronik sağlık problemleriyle beraber salgın hastalıklarda artış gözlemlenecek.

Koç dolunayında evlilik, ilişki ve ortaklıklarda ben ve biz temaları ön plana çıkıp çarpışabilir. İlişkilerimizde kendimizi duygusal olarak güvende hissetmek için radikal kararlara yönelebiliriz. Bir yandan sevgiyi alaşağı etme dürtüsüyle, bir yandan da aşka ya da sevgiye duyulan özlem arasında kalınabilir.

İlişki içerisinde gereksiz gurur ve inatlar yapmamız gereken şeyleri engelleyebilir. Doğal olarak karşı taraftan beklentilerimizin artması söz konusu olacaktır. Alma ve verme dengesini düşünmeden tek taraflı isteklerin artması olayları beklenmeyen bir girdabın içine sokabilir.

Olayları irdeleyerek geçmişte aldığımız yaraların faturalarını başkalarına çıkartmamalıyız.

Düşüncesizce ve keyfe keder aşırı para harcanması sonucu maddi sıkıntılar yaşayabiliriz.

Aile içinde huzursuzluklar ve çocuklarla ilgili hastalıklar ve problemler söz konusu olabilir.

Düşüncelerdeki dağınıklık, kararsızlığa ve  karamsarlığa  ve gidişatın yönünü kestirememe gibi olumsuzlukları beraberinde getirebilir. Hayallerle değil, mantığımızla düşünmeli, doğru zamanda doğru atılımlar planlanmalı ve yürürlüğe koymalıyız. Büyük laflar edip, tutamayacağımız sözleri vermemeliyiz. Aksi halde sorumluluk ve yüklerimizde artış söz konusu olabilir.

Bu dolunayın fiziksel ve bedensel olarak engelleyici ve zorlayıcı etkileri olduğunu bilmekte fayda var.

İçsel çatışmalar davranışlarımızda tutarsızlıklara neden olabilir.

Mevlana’nın sözüyle noktamızı koyalım. “Bir insan bilmiyorsa ne istediğini, hem seni ziyan eder, hem kendini. Dibini görmediğin suya dalmadığın gibi, emin olmadığın sevgiye teslim etme kendini…”

Sevgiyle…

#Astroloji

#Astrology

#Koçburcundadolunay

#AşkımGüney

2 Yorumlar

 1. Füsun Taşlı

  Ne güzel bir yazı! Türlü olumsuzluklar içerse de (maalesef yaşadığımız dönem öyle olduğundan) insanı aşağı çekmeyen, mesajını ürkütmeden veren, net ve öz bir yazı olmuş. Yazarına teşekkürlerimle 🙏😍💐

  Yanıtla
  • Aşkım Güney

   Çok teşekkür ederim. sevgiler…

   Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This