Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

İkizler Yeniayı

tarafından | Haz 15, 2023 | Astroloji | 0 yorum

Bu yazımda 18 Haziran günü saat 07.36 itibariyle Saiph sabit yıldızında gerçekleşecek İkizler yeniayını anlatmaya çalışacağım.

Saiph hile, düzenbazlık, ihanet, kayıp ve zehir ile alakalı bir sabit yıldızdır. Aynı zamanda bedel ödemek anlamına gelir. Kişi ya mükâfatla ödüllendirilir ya da bedelle cezalandırılır. Ayrıca bu sabit yıldız kişiyi hoşnutsuzluk, tatminsizlik ve şükürsüzlük moduna sokabilir.

İkizler burcundaki Merkür kendi evinde olumlu özelliklerini sergilemek istese de Satürn ile arasındaki olumsuz açı eğitim, yazılı ve sözlü iletişim, haberleşme ve medya alanında, kardeş, kuzen, yakın akraba ve komşularla ilgili sorunlar getirebilir. Endişe, kuruntu ve önyargı ile zihinsel problemleri tetikleyebilir. Bireylere çok kolay demoralize olma riski verir. Düşüncelerin ifade edilmesinde, konuşmakta zorlanma ve kekelemeler yaşanabilir. Bu kare açıyı olumlu bir şekilde kullanmayı başarmak istersek sabırlı ve planlı olup, zihnimizi toparlamalı; her konuda kendimizi ve düşüncemizi yeniden inşa etmeliyiz.

Tüm dünyada yaşanan ve yaşanacak olan dönemsel zorluklar hayatımızın her alanına sirayet edebilir. Yaşam kimi zaman engellenme, zorunlu vazgeçiş ya da yol değişimlerini beraberinde getiriyor. Yaşamın kontrolünün elimizde olmadığı bir dönemde nereden nereye savrulacağımızı bilememek huzursuzluğumuzu arttırabilir. Bu kadersel değişimler az ya da çok hepimizde kronik depresyona yol açabilir. İçe dönük bir yaşam tarzını seçerek izole olmayı tercih edebiliriz.

Bu dönemde tüm dünyada savaş, katliam, isyan, ayaklanma, terör saldırıları temaları çoğalacak. Dünyada devlet büyükleri, otorite konumundaki kişiler veya iktidar sahiplerinin sağlık problemlerinin baş göstermesi, suikast girişimleri, önemli cinayet veya infazlar gündeme gelebilir. Bu olaylar karşısında halklar kaos yaşayabilir.

Dünyada ve ülkemizde deniz kazaları, sis, deprem, heyelan, doğal afetler ve alışılmadık hava koşulları görülebilir. Asit, sıvı patlayıcı ve sıcak sıvılardan gelen tehlikelere de dikkat edilmeli.

Hazine ve maliye bakan ve yetkililerin müdahalesi ile maliye ve bankacılık konularında daralma, kısıtlanma, yabancı para ve değerli madenler ile ilgili blokajlar söz konusu olabilir.

Finansal alandaki gelir gider dengesizliği, mali kazanımlarda daralmanın artması söz konusu. Yasal ve ticari sorunlar nedeniyle maddi kayıplar, batma ve iflaslarla karşılaşma potansiyeli, yanlış yatırımlar veya kötü yönetim sebebiyle yaşanılan maddi kayıplar oluşabilir.

Suç ve hırsızlık olaylarında artışlar söz konusu olabilir.

Sağlık açısından genetik kan hastalıkları, tansiyon veya çarpıntı gibi genel sağlık sorunlarının yanı sıra hastane, hastalık, yanlış teşhis ve ameliyatlarla ilgili talihsizlikler ve problemler gündeme gelebilir. Ayrıca hayvan veya zehirli böceklerden gelebilecek zararlara dikkat edilmelidir.

Anın haritasında Ay’ın sınır aşımında olması duygusal olarak aşırı uçlarda olabileceğimize, aile veya anne ilgili konularda kendimizi sorgulayacağımıza, aşırılıklar yaşayacağımıza delalet edebilir; beslenme konularında aşırılıklar ve dengesizlikler görülebileceğine işaret eder.

İlişkilerde yanlış seçim, tutum, zorlanma, yalan ve çevreden gelebilecek tutumlardan dolayı olumsuz etkilenmeler yaşanabilir.  Mantık ile duyguların savaşması kafa karışıklıklarına, yersiz kuşkulara, takıntı ve kuruntuların yanlış adımlar atılmasına ve yönelişlere yol açabilir. Mantıklı, gerçekçi ve dengeli olmaya özen gösterilmelidir.

Aşırı derecede saflık, iyi niyet, bazen iyi niyetin suistimal edilmesi anlamına gelir. Arkadaş veya dost bildiğimiz kişilerle ilgili emanet, emanete hıyanet, sadakat ve bağlılık temalarında sorunlarla karşılaşabiliriz.

Çocuklarımızla ilgili zorluklar söz konusu olabilir.

Kadınların sebep olacağı tartışma, kavga ve olaylar gündeme gelebilir.

Saiph sabit yıldızının da etkisiyle kendi kendimize bir şükürsüzlük moduna girebiliriz. Kendimizle olan savaşı bırakıp kendimizi sevmeye başlayalım. Sevgi içten gelmeli. Dışarıdan gelen sevgi öze yetmez, huzur vermez. Kendimizi seversek başkalarını da sevmeyi öğrenir ve huzura kavuşabiliriz. Unutulmamalı ki dünya bir han ve yaşanması gereken yaşanacak, yol devam edecek…

Sevgiler.

Aşkım GÜNEY

#Astroloji

#Astrology

#Astrolojigünlüğü

#İkizleryeniayı

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This