Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

HİBRİT GÜNEŞ TUTULMASI

tarafından | Nis 16, 2023 | Astroloji | 2 Yorumlar

20 Nisan 2023 günü saat 07.12 itibariyle Koç burcunun 29. Derecesinde Alrisha sabit yıldızının üzerinde çok kuvvetli, şok edebilecek bir Hibrit tutulma deneyimleyeceğiz. Tutulmanın etkisi bir buçuk yıla yakın bir süreyi bulabilir.

Yakın geçmişe baktığımızda hibrit tutulmaları 29 Mart 1987 ve 8 Nisan 2005 yılında görüyoruz. Fakat 20 Nisan 2023 günü gerçekleşecek olan tutulma ay düğümlerinden farklı burçlarda yaşanan nadir tutulmalardan biri olacak. Bireysel olarak bu tarihlerde neler yaşadığımızı düşünelim. Geçmişte yaşadığımız olayların benzerleri olumlu ya da olumsuz tekrar edebilir. Yarım kalan işler tamamlanabilir ve yeni kapıların açılmasına vesile olabilir.

Astrolojik olarak 29. dereceler anaretik derecelerdir. Bir gezegenin bir burçtan diğerine geçiş yaptığı, bir enerjiyi sonlandırıp, yeni bir enerjiye başlamasına işaret ettiği kadersel dönemleri gösterir. Bundan dolayı gezegenin ne yapacağı, nasıl bir etki göstereceği belli olmaz. Üzerimizde oluşacak olan olumlu ya da olumsuz etkisi kişisel haritalarımızdaki gezegenlerin konum ve etkilerine bağlıdır.

Tutulma günü saat 11.34 itibariyle Merkür durağan konuma geçip, iki gün sonra yaklaşık üç hafta sürecek olan retro hareketine başlayacağı da unutulmamalıdır.

Anın haritasında Mars’ın sınır aşımındaki konumu rekabet, güç, savaş, kavga, hız, kaza, yangın, terör saldırıları, patlama, ordu, asker ve silahlı kuvvetlerle ilgili konularda riskleri artırır.  Venüs gezegeninin sınır aşımında olması ise ilişkilerde aşırılığı, aldanmayı, aldatılmayı, terk edilmeyi, duygusal yıpranmayı, kadınlarla ilgili sorunları, lüks harcamaları, para ve hazine ile ilgili konuları gündeme getirebilir.

Tutulma Jüpiter etkili ve Plüton’dan kare açı alıyor.  Sancılı dönemler sonrası geçmişi geride bırakıp yeniden doğacağımız, yeni bir hayata yelken açabileceğimizi gösteriyor. Bugüne kadar yaptığımız seçimlerin sonucunu olumlu ya da olumsuz göreceğiz. İyilikler yolumuzu açacak, etik olmayan yoldan yürümüş, çıkarı doğrultusunda hareket eden kişiler bedellerle karşı karşıya kalacaktır. Önümüzde karşımıza çıkması muhtemel sınavlarda sabır ve azim tek rotamız olmalıdır.  Ya değişimi görüp kendimizi yenileyecek adımları atacağız ya da değişime direnip acıyla zorlanarak değişime uğrayacağız.

Bu dönemde madden ve manen aşırılıklardan mümkün olduğunca uzak durmalıyız.

Tüm dünyada din, hukuk, adalet sistemiyle ilgili konular gündeme gelecektir. Irkların ayaklanması, din ile ilgili kavgaların devamı söz konusu olacaktır.

Tutulma Boğa burcunda gerçekleştiği için tüm dünya ekonomisi açısından zorlanmaların artacağını söyleyebilirim. Bu konular halkları ilgilendiren ve etkileyen düzeyde olacaktır.

Ülkemizin 12. evinde gerçekleşecek olan bu tutulma ülkenin lideri, cumhurbaşkanı, bakanlar, hâkimler, göz önünde olan ünlü kişiler, ekonomiden sorumlu olan yöneticiler ya da üst konumdaki yöneticilerle ilgili hayatlarını etkileyecek değişimlere işaret eder.  

Cezaevleri, ıslahevleri, hastane, bakım ve sığınma evleri, gizli düşmanları, azınlıkları, gizli topluluk ve büyük baş hayvanlarını etkileyecek olaylar gündeme gelecektir. Plüton karesiyle kentsel yenilenme, geri dönüşüm söz konusu olabileceği gibi derin devlet, mafya ilişkileri, suç örgütleri, casusluk, bankacılık sistemleri, hisse senedi, borsa konularında manipülasyonlarla ilgili konular da gündem olacaktır.

Bireysel olarak yazılı ve sözlü fikir ifadelerinde özellikle dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde hukuksal sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

Tarım, ekin ekilecek yerler ve ürünlerle ilgili kayıplar görülebilir.

Toplumda beğenilen, grupları birleştirici etkisi olan kişiler ön plana çıkacaktır.

Bu dönem çok fazla laf kalabalığının ve manipülatif konuların açığa çıktığı, kişilerin kaygan zeminlerde yürüdüğü zamanlardır. Hiç kimse olduğu yerde mevki ve makamda sabit kalmayabilir.

Bu dönemler sistemin bize bu hayatta öğretmesi gereken konuların üstesinden gelmemizi istediği zamanlardır. Bu yol, mecburen gidilmesi gereken yoldur. Sistem inadı ve direnmeyi sevmez, değişime açık olmayı gerektirir.  

Kabul her şeyi kolay kılar.

Sevgiyle,

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Güneştutulması

#Hibrittutulma

#Astrologygünlüğü

#AşkımGüney

2 Yorumlar

 1. Osman Serindağ

  Koç burcu olarak genelleme in ötesinde nasıl bir etkilenme olacak acaba 🤔☘️

  Yanıtla
  • Aşkım Güney

   Merhabalar, bu tutulma tam da güneş ve yükselen Koç burçlarını birincil derecede etkilese de net konuşmak için kişinin bireysel doğum haritasını görmek lazım. Yükselen burca göre yorum yapılması daha uygundur. Sevgiler…

   Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This