Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

GÜNEŞ TUTULMASI

tarafından | Nis 4, 2024 | Astroloji | 0 yorum

Yılın ilk ve en önemli tutulması 8 Nisan 2024 günü saat 21.20’de Koç burcunun on dokuzuncu derecesinde gerçekleşecek. Özellikle önümüzdeki üç ay çok etkili olacak olan bu tutulmanın etkileri yavaş yavaş azalarak altı aylık bir zaman dilimine yayılacaktır. 

Anın haritasında kuvvetli bir Koç stelyumu var. Tutulma anında Güneş, Ay ve Chiron (Şiron) tam kavuşum yapıyor. Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Kuzey Ay Düğümü ve Chiron’un Koç burcundaki varlığı dürtülerimizi kontrol etmekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. Dolayısıyla bu durum kişinin canının istediği gibi davranma isteğini arttırabilir. Suç işleme, aşırı öfke, hız ve isteklerin ani değişimi gibi durumlar yaşanabilir. Aynı zamanda yine bu burçta bulunan Merkür’ün de retro konumda olduğunu unutmamak gerekiyor.

Güneş ve Ay ile tam kavuşum halinde olan Chiron, Sentur olarak adlandırılan bir kuyruklu yıldızdır. Yarı at, yarı insandır. Chiron yaralı şifacı olarak bilinir. Büyük öğreticidir. Sembolü anahtara benzer, fakat kişi o anahtar ile kendisine ait kilitleri açamaz. Haritada Chiron’un olduğu evle ilgili konularda yaralarımız ve zayıflıklarımız vardır. Yaralarımızla ilgili konularda başkalarını iyileştirdiğimiz halde kendi yaramıza merhem olmayı başaramayız. Yaramız hayat boyu iyileşemez.

Koç burcu yenilikleri başlatan cesur, girişimci bir burçtur. Astrolojide Koç burcu sıfır üç yaş arası çocuğa benzetilir. Düşünmeden harekete geçme dürtüsüne sahiptir. Koç burcu insanının davranışları bir çocuğun elini yanan bir ocağa uzatması, balkonun demirlerinin üzerine çıkıp yürümesi gibi tehlikeleri fark etmeden, düşünmeden cesurca harekete geçmesine benzer. Netice olarak yaşadığı bazı tecrübeler canını yakar. Bazen de hevesini alır, sıkılır ve başladığı her işi yarım bırakır. İşte tam da bu tutulma etkisinde ani ve hızlı ataklar, davranışlar, atılımlar canımızı yakabilir. 

Bu dönemde herkes ahlaki olarak sınanacaktır. Sistemin tuzaklarıyla karşı karşıya kalabiliriz. Önümüzdeki günlerde başarı, insanın dürüstlüğü elden bırakmamasıyla aynı oranda olacaktır. Dürüst, ahlaklı ve erdemli olanlara ödüller akacaktır. Hayat yolundaki tercihlerimizin neticesinde olumlu veya olumsuz sonuçlara da katlanmak gerekecektir. Öyle ya da böyle herkes adil ve etik olmak zorundadır. Her zaman kolay olmasa da yeni fırsatlar, yeni başlangıçlar devreye girecektir.

Dünyada gittikçe büyüyen tek tehlike din konusunda fanatik olan kişilerle, inanç konusunda fanatizme tahammül edemeyen insancıl kişilerin karşı karşıya gelmesi ve çatışması olacak. Dolayısıyla tarafların mağduriyetleri de çok konuşulacak.

Yine tüm dünyada göçler devam edecek ve maalesef birçok insan zorla sürgünlere zorlanacak.

Yine ülkemizde yargı, hukuk ve adalet mekanizmalarının toplumu ya da bireyi ilgilendiren konularda yanlış kararları görülebilir. Bu kararlar toplumu rahatsız edebilir.

Baskı ve manipülasyon yoluyla güç elde etmek isteyen insanları göreceğiz. Bu hareketler karşısında pes etmeyen, kararlı, dik duran insanların mücadelesine şahit olacağız.

Askeri konularda zor durumlar ya da başarısızlıklar gündeme gelebilir.

Din ve astroloji alanında negatif gelişmeler olabilir.

Her alanda olabileceği gibi, özellikle dijital alanda sahtekârlıklar, sahte yazılımlar, virüs barındıran programların yayılma tehlikesini de eklemek gerekir.

Sansasyonel olaylar ve skandallar gündeme bomba gibi düşebilir.  

Başta akademik alanda olmak üzere birçok alanda başarılar ve ödüllendirilmeler gündeme gelecek.

Dolandırıcılık olaylarında bariz bir artış görülecek. Bu dönemde özellikle ticaret yapıyor ya da mal alıp satıyorsanız, paranızı korumanızı ve kimseye güvenmemenizi tavsiye ederim. Finansal kayba uğramamak için işinizi garantiye almadan imza atmayın.

Mundane astrolojiye göre tutulma Türkiye haritasının onuncu evinde gerçekleşiyor. Onuncu ev cumhurbaşkanını, hükümeti, devleti yönetenleri, iktidar partisini temsil eder. Ülkenin kredi değerlendirmesi, ülkenin ünü, vali, belediye başkanı, aristokratlar, ünlü kişiler, göz önündeki insanlar, ulusal kredi ve gücü, kamu istihdam oranı, devletin statüsü ve hedeflerini belirleyen konuların tetikleneceği aşikârdır. 

Kalıcı başarı elde etmek isteyenin yılmadan ve yorulmadan mücadele etmesi gerekiyor.

Uzun zamandır altını çize çize yazılarımda yazdığım gibi, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#AstrolojiGünlüğü

#AstrolojiGündemi

#GüneşTutulması

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This