Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

BOĞA YENİAYI

tarafından | May 10, 2021 | Astroloji | 0 yorum

11 Mayıs akşamı 21.58 itibariyle Boğa Yeniayını deneyimleyeceğiz. Aynı zamanda 14 Mayıs günü Jüpiter yüceldiği Balık burcuna geçiş yapacak. Bu yazımda her iki konuya da değineceğim.

18 Haziran günü Jüpiter retro hareketine başlayıp, 28 Temmuz günü tekrar Kova burcuna gerileyecek. Bu gerileme 19 Ekim 2021 günü sonlanıp düz hareketine başlayacak ve 29 Aralık günü tekrar Balık burcuna tekrar gelerek 11 Mayıs 2022 gününe kadar bu burçta kalacak.

Balık burcu maneviyatı, bir olmayı, tamamlanmayı ve var oluşu bize anlatır. Jüpiter’in Balık burcunda olması bu konularda bize bolluk ve genişlemeyi gösterebilir. Yeni inanışlar gündeme gelebilir. Farklı şifa yöntemleriyle şifalanacağımızı, dolayısıyla inanç ve iyimserliğe geri döneceğimizi gösterebilir. İnsanlığın evrensel şifa konusunda birlik ve beraberliğe yönleneceğini düşünüyorum. Önümüzdeki bir yıl içinde dünya ülkelerinde salgın hastalıklar konusundaki buluşlarında daha pozitif bir gelişme olacağını varsayabilirim. Aynı zamanda aşıların patentinin evrensel olarak kullanıma açılacağı da düşünülebilir.

Yine bu dönemde sahte guruların ya da mezheplerin artışı söz konusu olabilir. Sanat ve müzik konularında daha yaratıcı olabiliriz.

2010 yılında yaşadığımız olayları bir düşünelim. O günlerde yaşadığımız olayların benzerlerini yaşayabiliriz. Jüpiter’in Balık burcu geçişinin bütünün şifalanmasına vesile olacağına inanıyorum.

Boğa burcu denildiği zaman akla güzellik, uyum, zevk, keyif, yeme, içme, sanat, gösteriş gibi dünyasal konular ile birlikte ilişkiler, para, uyum ve barış gelir. Boğa insanı sakin, sabırlı, tutucu, sosyal ve maddiyatçıdır. Parayı, lüksü, yemeyi, içmeyi, giyinmeyi, güzel görünmeyi sever. En olumsuz yönleri inatçı ve sabit olmalarıdır. Değişimi sevmezler, direnirler. Değişiklik karşısında ne yapacakları belli olmaz. Damarına basılmadığı takdirde onlardan iyisi yoktur. Aksi takdirde “Kızgın” Boğa haline gelebilir. Kolay kızmazlar, kıdıkları zaman da hemen de yatışmazlar.

Önümüzdeki günlerde bazı kişiler güçten düşmemek için yanlış yollara sapabilir. Bu dönemde yapılacak işler pozitif ise olumlu, negatif ise olumsuz olarak kişinin kendisine bir bumerang gibi dönecektir. Ekilenin biçileceği, ilahi adaletin tecelli edeceği sistem hızlanabilir.

Kibir, gurur, lükse merak ve  şımarıklığın verdiği güven ile yapılan hareket ve konuşmalar büyük hata ve skandallara yol açabilir. Kişi mevkisinden olabilir, adı karalanabilir.

Yalnızlıklar, anlaşılamama gibi takıntılar kaygıya yol açabilir. Maalesef intihar vakalarında artış söz konusu olabilir.

Gelirlerimizde ve maddi konularda krizler, dalgalanmalar neticesinde  ortak kullanılan ve paylaşılan gelirlerle ilgili aksamalar, kayıplar ve tartışmalar yaşanabilir. Maddi konularda endişelerimiz artabilir. Tedbiri elden bırakmamalıyız. Özellikle bu dönemde borç vermemeli, kefil olmamalıyız.

Risk içeren kazançlara ve yatırımlara karşı temkimli olunmalı. Önceden tahmin edilemeyen kazançlar olabileceği gibi ani kazanç kayıpları söz konusu olabilir.

Ailemiz, akrabalarımız, dostlarımız ve yakınlarımızla ilgili iletişimde zorlanmalar, problemler ve kopuşlar söz konusu olabilir. Tartışma ve kavgadan kaçınmalı ve kırıcı olmamaya gayret göstermeliyiz. Ayrıca yakın çevremizle ilgili sorumluluklarımız artabilir.

Her ne kadar bugünlerde zorunlu olarak evlerimizde olsak da, dışarısı, sosyalleşme, eğlence bizlere çok çekici gelse de, sağlık açısından bir dönem daha kendimizi korumalı, kalabalıklardan uzak durmalıyız. Salgın hastalık ve mutasyonlarının tehlikesi etkisini devam ettirmekte…

Bağışıklık sistemi, akut hastalıklar, bağırsak, safra kesesi, mide, pankreas, kulak, göz rahatsızlıkları, diz, ayak ve bacaklarda oluşabilecek kemik rahatsızlıkları ve kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklar gündeme gelebilir.

Yeme ve içme konularında abartıya kaçmamalı, tembelliğe meyletmemeliyiz.

İş hayatı ve sağlık hayatıyla ilgili çözülmeler ve problemler gündemimize oturacak. Beraber çalıştığımız kişilerle ilgili umulmadık konuların gündeme geldiğini de göreceğiz.

Dünya üzerindeki çok önemli olaylara şahit olacağız. Bu olaylar herkesi biraz gerse de, sabırla izlenildiği takdirde yararlarını da deneyimleyeceğiz. Uluslararası hukuk ve dini yerler ve konularda anlaşmazlıklar gündemi meşgul edecektir. Dinler arası fanatizme dikkat edilmeli. Mümkün olduğu kadar ateşe körükle yaklaşılmamalı, saygı en hassas çizgi olmalı.

Otorite konumunda olan liderlerle ilgili problemler, tartışmalar ve hatta sağlık problemleri söz konusu olabilir.

Politik yükselişler gündeme gelebilir.

Nehir, akarsu ve denizleri de etkileyen yağmur, fırtına gibi meteorolojik doğa olaylarına, hava kirliliğine şahit olabiliriz. Ekinler zarar görebilir.

Denizde olabilecek çatışmalara, savaşlara, gemi kazalarına ve kayıplara şahit olabiliriz.

Ünlü birinin kaybı bizleri üzebilir.

Meteorlar gözlemlenebilir.

Zaman zaman insanın kendine ve şartlara olan güveni azalsa da, her gecenin gündüzü vardır. Sevgi ve hoşgörünün açamayacağı kapı yoktur, önemli olan olumlu olmak ve inanmaktır. Gökyüzü bizi uyarır. Önlemini alırsak sabırla her kapıyı açarız. İçsel çatışmalarımızın, olumsuz düşüncelerimizin kariyerimizi ve hayatımızı olumsuz etkileyebileceğini unutmamalıyız. Hayal edersek başarabiliriz. Güç ve cesaret insandan yana, şayet kişi erdemli, ahlaklı, cesur olur ve gücünü doğru kullanırsa…

Aşkım GÜNEY

#Astroloji

#Astrology

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This