Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

BOĞA BURCUNDA AY TUTULMASI

tarafından | Kas 16, 2021 | Astroloji | 0 yorum

19 Kasım Cuma günü sabit yıldızların arasında en kötücül olarak tanımlanan Algol’ün başrolde olduğu parçalı bir ay tutulmasını deneyimleyeceğiz. Ay ile Jüpiter’in kare açısına Plüton üçgeni eşlik edecek.  Ay Jüpiter karesi duygularımızda abartılara, değişimlere ve dürtülerimizle hareket etmemize sebebiyet verebilir. Olaylar karşısında hiç ummadığımız tepkiler verebiliriz. Plüton’un üçgen açısı dönüşümlerimiz ve karşı karşıya kaldığımız zorluklar karşısında bizleri kuvvetli kılabilir. Unutulmamalı ki, ders almadığımız hataların karşımıza devamlı olarak çıkma özelliği vardır. Verilen dersleri alırsak kabulleniş başlar. Biz buna kısaca tecrübe der, geçeriz.

Herkeste bir tükenmişlik sendromu var. Belirsizliklerin verdiği korkulardan doğan depresyon ve diğer ruhsal bozukluklarımız tetiklenmiş halde. Aslında bu bizim hayatımızın nereye gittiğine dair hiçbir şey bilmememizden, kendimizi güvende hissetmememizden kaynaklanan kaygı ve düşüncelerimizin bir sonucu.

Algol Medusa’nın kopmuş kafasıdır. Bundan dolayı boyun, boğaz ve bu bölgelerden gelecek olan kötü etkileri simgeliyor. Olumsuzlukları çok olan tehlikeli bir yıldız. Algoloji kelimesi ağrı ve acı da Algol’den geliyor. Tehlikeli, acılı, ağrılı, sancılı bir dönem…

Zorunlu değişimler, yer değişimleri, kaba kuvvete maruz kalma, talihsizlik, hırslara yenik düşmek, kişinin kendi kendini yok etmesine sebebiyet verir. Bu tutulma düşmanlarımızın harekete geçeceği, şiddete meylin olacağı aşmamız gereken kadersel olayların arifesi. 

Bugünlerde idam konularının devamlı konuşulmasının bir diğer sebebi de yine Algol sabit yıldızıdır. Algol’ün hiddetinden uzaklaşma ve korunmanın tek yolu intikam, hırs, öfke ve kötü düşüncelerin kişi tarafından baskılanması, frenlemesi ile gerçekleşebilir.

Her ne kadar olumsuzluklar çok olsa da, bu tutulma birçok kişiye iş ve kariyer anlamında şans getirici, kişileri zor konu ve durumlardan kurtarıcı etkisi olacak. Fakat olumlu gelişmeler ve kazanılan şanslar kesinlikle intikam, çıkar ve kötülüğe alet edilmemeli.

Sözde Müslüman terör örgütlerinin insanlıktan uzak davranışları, din adına idamları, kadınlara ve çocuklara uygulanan vahşi cezaları, ateşe verme olayları gündem olabilir.

Salgın hastalıklardaki artış hızla devam edecek. Özellikle çocuklarımızı bu hastalığa karşı korumak zorundayız. Hastanelerin ve sağlık çalışanlarının yükü artacak. Sağlık sisteminde aksaklıklar baş gösterecek. Yine bu günlerde göz ve kalp rahatsızlıklarına karşı dikkatli olmalıyız.

Otorite konumundaki güçlü bir liderin hastalığı, iktidarların sonlanması, zorlayıcı durumlar, suikast, isyan, darbe, mücadele vb. olaylar söz konusu olabilir. Eski liderlerin yerine yeni kişiler seçilecek.

Bankalar, para birimleri ve borsalar için belirsizliklerin olabileceği bir dönem. Ekonomik konularda değişimler dengenin hızla bozulmasına, hızlı kazanç ya da hızlı kayıplara yol açabilir.

Dünya üzerinde toplumsal felaketler, deprem, fırtına, deniz kazaları söz konusu. Can kaybının da olacağı farklı meteorolojik olaylarda aşırılıklara şahitlik edebiliriz. Özellikler dağcıların dikkatli olması gereken bir dönem. Soba dumanı, doğal gaz ve tüpten zehirlenmelere karşı dikkatli olunmalı. Hava kirliliğinde artışlar görülebilir.

Adalet, yargı, dini konu ve yüksek eğitim konularında aksama, tahrifat, bir takım kötü uygulamaların yaratabileceği olumsuzluklar olaylara yol açabilir. Bu olayların karşısında insanlar tepkisini gösterecek. Yasal ve dini anlaşmazlıklar neticesi üniversite öğrencileri karşı karşıya gelebilir.

Skandallar, rezaletler, kandırma, kandırılma, yalan dolan, iftira, şiddet, yıkıcılık, intikam, ahlaksızlık, ihanete eğilim, evrak üzerinde sahtecilik, taciz ve tecavüz vs. vs. vs.…   

Kadın ve çocukları takıntılı ve saplantılı davranışlara karşı lütfen koruyalım.

Halkın umutsuzluğu karşısında bazı aydınlar toplumsal bilinç, birlik ve beraberlik için açıklamalarda bulunacaklar. Toplum yararına bazı kanunlar çıkabilir.

Hiç şaşmayan adalete şahit olacağız.

16 Mayıs 2022 günü gerçekleşecek olan Ay tutulmasında ikinci perde açılacak.

“Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak, her şey…”

                Sevgiyle…

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Boğaburcundaaytutulması

#Boğaburcundadolunay

#Boğadolunayı

#Algollüaytutulması

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This