Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Bir Müzisyen: PEK

tarafından | Haz 28, 2023 | Müzik/ Film/ Dizi | 0 yorum

PEK ismiyle piyasa giriş yapan sanatçı, söz ve müziği kendine ait ilk şarkısı “Ama İstersen”. Parçanın prodüksiyonunu ve mix’ini üstlenen Berkeleyli müzisyen Cem Pilevneli’nin ve gitar bölümlerini çalan Birkan Nasuhoğlu’un katkılarıyla, sanatçının deyimiyle parça “gerçek ruhuna kavuştu”. Vokal kayıtlarını Kenan Doğulu’nun stüdyosunda Bade Karakoç rehberliğinde gerçekleştiren PEK’in vokal tarzı parçanın masalsı tavrını destekliyor. Mastering’ini parçanın hissini koruma konusundaki titizliğiyle Berk Falay gerçekleştirdi. Parçanın kapak tasarımı ise Los Angeles’ta çalışmalarını sürdüren illüstrasyon sanatçısı Tolga Tarhan’a, grafik tasarımı ise klibin yönetmenliğini de üstlenen Ali Demirel’e ait. Şarkıya Ege ve Akdeniz sahillerinin güzelliğini yansıtan bir video eşlik ediyor.

Ama İstersen

PEK’in ikinci teklisi ‘’Hapi’’ . Müziği kendine ait bu parçanın sözlerini arkadaşı Denizhan Çay ile birlikte yazdı. Parçanın prodüktör koltuğunda oturan Cem Pilevneli, davul ve perküsyonları da kendisi çaldı. Tüm gitarlar ilk parçada olduğu gibi Birkan Nasuhoğlu’nun elinden ve kalbinden çıktı. Vokal kayıtlarını yine Kenan Doğulu’nun stüdyosunda Bade Karakoç rehberliğinde gerçekleştiren PEK’in yeni teklisi masalsı tavrını korumakla beraber ilkine göre daha rock esintileri taşıyor. Parçanın miksi Mutlu San tarafından, masteringi ise Daniel Jaeger tarafından Berlin’de yapıldı. Teklinin kapağı ise, Ali ve Yasemin Demirel kardeşler ve PEK’in ortak çalışmasıyla; Etiyopya’lı fotoğraf sanatçısı Eyerusalem Abera’nın çekmiş olduğu fotoğraf kullanılarak tasarlandı. Ali Demirel ve PEK yönetmenliğinde üretilen farklı türden videolar parçaya eşlik edecek.

HAPİ

PEK’in üçüncü single’ı “Güneş Yorgun” Sözleri ve müziği PEK’e ait olan şarkı 2019 yılında bir gitar riffiyle yolculuğuna başladığından bu yana farklı evrelerden geçti ve sonunda Ozan Kınasakal prodüktörlüğünde şimdiki haline kavuştu. İlk kısmında masalsı tavrını koruyan parçanın ikinci kısmında dinleyeciyi Kınasakal’dan sürpriz bir solo bekliyor. Şarkının akustik gitarlarını PEK üstlenirken hem elektrik ve bas gitarları hem miksi Ozan Kınasakal’a, davulları ise Berkay Küçükbaşlar’a ait. Parçanın masteringini PEK’in ilk single’ında olduğu gibi Berk Falay üstlendi

Güneş Yorgun

PEK’in dördüncü single’ı “Bize Bir Şey Olmaz” PEK, 2019 yılında aldığı bir haberle hayatının tamamıyla değişmesi üzerine bu şarkıyı besteledi. Yolculuğuna başladığından bu yana farklı aranjman süreçlerinden geçen parça, nihayetinde prodüktör Kaan Arslan’la buluşmasıyla aradığı ruha kavuştu. Parçada kullanılan her enstrüman Kaan Arslan tarafından çalınırken, miks ve masteringi de kendisine ait. Vokal kayıtları ise yine Arslan’ın stüdyosunda gerçekleştirildi.

Single’ın kapağı PEK’in küçüklüğünden babasıyla bir fotoğrafı kullanılarak PEK ve Ali Demirel tarafından tasarlandı. Berlin ormanlarında dans ettiği görüntülerden oluşan masalsı bir dünyaya sahip olan klibin yönetmenliğini ve kurgusunu PEK üstlenirken, çekimler Ali Demirel ve Muratcan Gökçe tarafından iPhone’un 240 kare ve sinematik çekim özellikleri kullanılarak gerçekleştirildi. PEK’in ilk aşkına atfettiği ve her aşaması bir “iyileşme” süreci olarak ele alınan bu projenin anlamı onun için oldukça büyük.

Bize Bir Şey olmaz

Sanatçı PEK, 9 Haziran 2023 de tüm dijital platformlarda “Hayat Devam Ediyor” isimli beşinci single’ını duyurdu. Uzun süredir dinleyicilerle buluşmayı bekleyen bu parça; hayatın sürekli değişen doğası ve karşılaşılan zorluklar karşısında, insanın devam edebilme kapasitesine ışık tutuyor. Bestesi ve sözleri PEK’e, düzenlemesi ve miksi prodüktör Ozan Kınasakal’a ait.  Davulları Berkay Küçükbaşlar, gitarları ise Ozan Kınsasakal imzalı. Alican Tezer tarafından Berlin’deki stüdyosunda kaydedilen parçanın miks ve mastering’i daha önce defalarca çalıştığı Berk Falay tarafından yapıldı.

PEK ve Ali Demirel’in ortak çalışması olan kapak, şarkının tematik özüyle uyumlu, görsel olarak çarpıcı bir imaj sergiliyor. “Hayat devam ediyor. Güneş doğuyor, gece oluyor.”

Hayat Devam Ediyor

Sanatçının Youtube kanalı : PEK – YouTube

Spotyfy için : Güneş Yorgun • PEK (spotify.com)

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This