Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

BAŞAK DOLUNAYI

tarafından | Mar 16, 2022 | Astroloji | 0 yorum

Merhabalar,
18 Mart 2022 günü, Ankara saatiyle 10.18’de Başak dolunayı gerçekleşecek. Astrolojinin ana temalarından biri de, çeşitli olasılıkları kişilerin önüne sermek ve farkındalığın artmasını sağlamaktır. Olasılıkları gören, değerlendiren kişiler önlemini alarak şansları yakalamaya çalışır veya olası olumsuzluklara karşı önlemini alarak kendisini ve yakınlarını korumaya alır. Önemli olan bakmak değil, görmektir.
Değişimler gümbür gümbür geliyor. Hayal dünyasından bir an önce sıyrılıp gerçek dünyaya dönmenin tam zamanı. “Pozitif düşüneyim her şey pozitif olsun” demekle hiçbir şey olumlu veya istediğiniz gibi olmaz. Gerçekleri görmezden gelmek onların yok olmasını sağlamaz. Aksine gerçekleri bilmek önlem almayı ve kendini önceden korumayı sağlayabilir.
Bu dönemde karmik sınavlardan geçtiğimizi unutmamak gerekiyor. Sınavların üstesinden gelmek için düşüncelerimizi, hareketlerimizi, elimizi ve dilimizi doğru kullanmalıyız. Bunun için doğru yoldan ve dürüstlükten asla sapılmaması gerekiyor. İnsanlar yaptıklarının bir bedeli olmadığını düşünerek yaşar ama doğanın dengesi ekilenin biçileceğini garanti eder.
Gökyüzünün durumu, otorite konumundaki kişilerin makamlarıyla ilgili problemler ya da sağlıklarıyla ilgili olumsuzlukların yaşanacağına işaret ediyor. Hiç akla gelmeyecek olaylar ardı ardına gerçekleşerek kişilerin hayatında önemli dönüm noktaları oluşturacak.
Etrafınızdaki insanlara ve özellikle yeni tanışacağınız kadınlara bir anda güvenmeyin. Mümkünse her konuda ketum olmakta fayda var. Hiç ummadığınız kişilerin öfke patlamaları ve saldırganlıklarına şahit olabilirsiniz. Ayrıca bu kişilerden kaynaklanan dolandırıcılık, sahtekârlık, hırsızlık, taklit, yalan, dedikodu, kıskançlık, iftira vs gibi konularla başınız ağrıyabilir. Zarar geç de olsa atlatılabilir.
Bu dönemde bazılarımıza artarak devam edecek büyük şanslar verilecek. Kamu alanında ani ve radikal değişimler, başarılı yükselmeler, ayrılarak yeni bir işe başlama, home ofis çalışma kararları gündeme gelebilir. Bu dönemde başvuru yapacağınız işlerden olumlu cevap alabilirsiniz.
Ayrıca akademik konularda başarı, akademik kariyer şansı ve yükselmeler gündeminize gelebilir.
Yanlış yollar ve tutumlarla güç kullanarak kişilerin sindirilmesi fikri tüm dünyada geri tepecek. Güç ve baskı kullanılan kişiler daha kavgacı, daha isyankâr olacak ve yıkıcı güçle geri dönecek. Yanlış yollar ve tutumlarla elde edilenler kişinin kendisine zarar verecek.
Kimyasal zehir ve gazlar ile ilgili konular kötü niyetli insanların dilinde ve sözünde yer alabilir. Dünyayı tehdit eden dünya liderlerini de tehdit eden düşmanları olacak. Ama her ne koşulda olursa olsun, barışa dair adımlar atılmalı, anlaşma yoluna gidilmeli. Aksi takdirde savaşın yıkımının tahminlerin ötesinde olacağı görülecek.
Yine tüm dünyada bir çok insanı etkileyecek olan şiddetli doğa olayları, fırtına, sağanak yağmur, maden kazaları, köprülerle ilgili problemler, yer sarsıntıları ve iklimsel olağanüstü olaylara şahit olabiliriz. Denizle ya da su ile ilgili tehlikeli olay ve sıkıntıların bir çok insanı etkileyeceği görülüyor.
Yolsuzluk yapanların cezalandırılması söz konusu olacak. Özellikle her şey bir kadın ile başlayacak.
Bu dönemde göz, boyun, boğaz bölgelerinde sağlık problemleri ve vücudumuzda sebebi belli olmayan ağrılar söz konusu olabilir. Böbrek, üreme organları bağırsaklar ve sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklar görülebilir. İçki ve bağımlılıklarla ilgili sağlık problemleri de yaşanabilir.
Ekonomik olarak elverişsiz bir dönem olduğu için israftan kaçınmalı. Düşünerek harcama yapılması gerekiyor. Aksi halde maddi kayıplar gündeme gelebilir. İster kendi kazancımız olsun, ister eş ve ortağımızın maddi kazançları olsun gecikmeler, değiştirici ve dönüştürücü etkiler görme potansiyeli artıyor. Bu da gelirlerle ilgili değişimler, sorunlar ve zorluklara yol açabilir.
Cinsel dürtülerin artış potansiyelinden dolayı yoğun duygusal bir dönem yaşanmakta. Gizli saklı ilişkiler, aldatmalar, yasak aşklar, ahlaki problemler, denge sorunları, sevgilinin ya da sevginin zarar görme potansiyelini arttırabilir. Sevdiğiniz ile ilişkinizi kıskanıp, bu ilişkiye karışıp bozmaya çalışan bireyler olacaktır. Bunları gözardı etmekte fayda var. Aksi takdirde ilişkilerde fırtınalar kopabilir. Ayrıca ilişki içerisinde karşınızdaki kişiyi değiştirme inadından kurtulmak ilişkinizi rahatlatabilir. Bir değişim gerekiyorsa değişim olmasında direnen taraf öncelikle bunu kendi üzerinde denemelidir.
Evlilik hazırlığı yapan çiftlerde taahhüt sorunları aileler arasında çıkacak problemlere sebebiyet verebilir.
Aynı zamanda aile içi çekişmeler, kardeşler arası ego çatışmaları, tartışma, sözel taciz ve anlaşmazlıklar kavgaya dönüşebilir. Öfkenizi kontrol etmek zorundasınız.
Kendiniz oyalayacak sanatsal bir faaliyete yönelmek sizleri rahatlatacaktır. Çünkü gökyüzü bizlere bugünlerde yaratıcılığın artacağını söylüyor. Bundan dolayı sanatsal alanlarda başarı sağlayabilirsiniz.
Bu dönemde dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlığı çocuklardır. Lütfen çocuklarınıza sahip olun ve yakından ilgilenin.
Ülkemizde sınır ve komşularla ilgili problemler gündeme gelebilir.
Evcil dostlarımızla ilgili sağlık problemleri yaşayabiliriz.
Her türlü hırsızlık, bilgi hırsızlığı ve kandırılma konuları bizleri meşgul edebilir.
Elektronik aletlerle ilgili problemler yaşanabilir.
Ev, ofis vb gibi taşınmalar, yer değişimleri söz konusu olabilir.
Yas tutulacak bir kadının vefat haberi alınabilir.
Önünüze seyahat fırsatları çıkabilir.
Yine bu günlerde içgörüleriniz derinleşebilir. Sezgilerinize kulak verin.
Dilimize dikkat edelim, az konuşarak kimseyi yargılamayalım, kırmayalım, kimse hakkında konuşmayalım. Aksi takdirde yanlış anlaşılmalar baş ağrıtabilir.
Sevgiyle kalın, hoş kalın.
Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Başakburcundadolunay

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This