Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

BAŞAK DOLUNAYI

tarafından | Mar 2, 2023 | Astroloji | 0 yorum

Astrolojide 29. dereceler kadersel kabul edilir. Bu derecelerde geçiş yapan gezegenlerin etkileri çok güçlü olur ve ne yapacağı hiç belli olmaz. Tüm dünyayı etkileyecek kitlesel krizleri, dönüşümleri, sınavları insanlığın önüne getirir.

Bu günlerde karmaların lordu Satürn ile kriz ve dönüşümlerin gezegeni Plüton bulundukları burcun 29. Derecesinde seyahat ediyor. Başak Dolunayının gerçekleşmesinde bir saat sonrasında Satürn Balık burcuna geçiş yapacak. Ardından 19 Mart günü Merkür Koç, 23 Mart günü Plüton Kova, 25 Mart günü Mars ise Yengeç burcuna geçiş yapacak. Bu kadar gezegenin üst üste 29 dereceden geçiş yaparak burç değiştirmesi tüm dünyayı zorlu etkilerin beklediğine işaret ediyor.

Başak dolunayında Mars’ın sınır aşımında olması kişilerin dizginlenemeyen öfkesini ve körü körüne inadı arttırabilir. Bu durum önlenemez problemlere, savaşlara, saldırganlığa, acımasızlığa, kavgalara, ani tehlikelere, yıkıcılığa ve sertliğe sebep olur.

Sınır aşımındaki Mars’ın Güneş ile kare açısı kişileri saldırgan ve agresif yapabilir. Gereksiz ego savaşları tartışmalar, laf atmalar, suçlamalar dostlukların, arkadaşlıkların ve ikili ilişkilerin bitişine yol açabilir. Sabırlı ve bir o kadar da sakin davranılması gerekir. Bu olumsuz enerjiyi nasıl kullanacağını kişi kendi belirleyecek, neticelerine de maruz kalacaktır.

İşte tam da bu yüzden soluk soluğa bir dizi filmin içinde senaryoyu bilmeyen oyuncular gibi hissedeceğiz. Şaşırmaya devam edeceğimiz birçok olayın içinde bulacağız kendimizi. Elbette gökyüzünde sadece Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton gezegenleri yok. Bildiğimiz birçok sabit yıldız, asteroitler ve astrolojinin hala bilmediği birçok etken var.

Gezegenlerin başka burçlara geçmesi bireysel haritalarımızda hiç tahmin edemeyeceğimiz etki ve oluşumlara yol açabilir. Bu etkiler haritalarımıza göre olumlu ya da olumsuz olabilir. Bir devrin kapanıp bir başka devrin açılmasını gündeme getirebilir.

Her ne kadar kitlesel etkilendiğimiz ve etkileneceğimiz günlerden geçiyor olsak da yaşayacağımız bu olaylardan daha da güçlenerek çıkacağız. Bekleyecek ve göreceğiz.

7 Mart 2023 tarihinde saat 15.40 itibariyle Başak Dolunayını deneyimleyeceğiz. Balık Başak hattı hayaller ile gerçeklerin çekişmesidir. Balık burcunun temsil ettiği birliği, beraberliği, bir olmayı, affediciliği ve fedakârlığı koşulsuz olarak sahiplenmeliyiz. Bunun yanı sıra tamamen mantıklı düşünüp gerçekçi olmalı, detayları görebilmeli ve abartıdan da uzak durmalıyız. 

Karmik ödüllerimizi ya da yaptırımlarımızı yaşayacağız. Ektiğimiz tohumların meyvelerini toplayacağız.

Özellikle önümüzdeki günlerde mümkünse ilk okuduğunuz ve duyduğunuz bilgilere inanmayın. Araştırmadan harekete geçmeyin, yorum yapmamaya çalışın. Yanlış zamanlarda yanlış davranışlar kişinin kendisine zarar verebilir.

Milletçe birbirimize kol kanat gereceğimiz bir dönemi deneyimliyoruz, deneyimlemeye de devam edeceğiz. Bu dönemde hiç ummadığımız insanların hayatlarına dokunabilme ve etkili olabilme potansiyelimiz var.

Dünyada var olan savaşların ivmesi artabilir ya da hiç beklenmedik ülkeler veya halklar savaşın gerçeğiyle yüz yüze gelebilir. Güçlü ve acımasız savaş veya çatışmalar söz konusu olabilir.

Birçok skandala sebep olacak olaylar peş peşe gündem olacak.

Bu dönemde fanatizm ve tahammülsüzlük devrimcilik eğilimini arttıracak.

Barınma problemleri sebebiyle yer değişimleri ve göçler devam edecek.

Teknoloji ve iletişimle ilgili gelişmeler söz konusu olacak.

Ülkemizde yargı, hukuk, üniversite ve yükseköğrenimle ilgili olumlu gelişmeler gündeme gelebilir.

İki farklı konuya gönül vermiş kişilerin ya da muhalefet partisi mensuplarının kışkırtılma sonucu verecekleri cevaplar problemli konulara yol açabilir.

Baş ağrıları, baş bölgesinde olan rahatsızlıklar, tansiyon, vertigo, arpacık, göz iltihabı, enfeksiyon, küçük azı ve köpek dişleriyle ilgili problemler görülebilir. Ayrıca sinirsel rahatsızlıklar, dengesizlikler ve depresyon rahatsızlıkları tetiklenebilir. Salgın hastalıklara karşı önlemler alınmalı. Hijyen konularına dikkat edilmeli ve özellikle çocuklarımızın sağlığına daha fazla özen göstermeliyiz.

Duygusal konularda başkalarının etkisinde kalma potansiyeli var. İkili ilişkilerde ve evliliklerde kıskançlık, manipülasyon, saplantılı düşünceler söz konusu olabilir.

Bu dönemde gereksiz ve üst perdeden konuşma, davranış ve yazışmalar, egolu tavırlar, cahil cesareti kişiyi alaşağı edebilir. Kişiyi zorlu değişimlere götürebilir.

Zaman fedakârlık zamanıdır. Kendimizi bütünün hayrına, mutluluğuna ve iyiliğine adayabiliriz. Birbirimizin yaralarını sarıp, tedavi ederek yenilenebiliriz. Değişim ve dönüşüm anca ve anca el ele ve hep beraber olacaktır. Aklı ön plana alarak dengede olmaya ve dengede kalmaya ihtiyacımız var. Yenileneceğiz ama yenilmeyeceğiz. El ele ve insanca…

Sevgiyle,

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Astrolojigülüğü

#Başakdolunayı

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This