Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Balık Yeniayı

tarafından | Şub 14, 2023 | Astroloji | 0 yorum

20 Şubat günü saat 10.05 itibariyle Türkiye’nin dokuzuncu evinde gerçekleşecek olan Balık yeniayını deneyimleyeceğiz.

Balık burcu; fedakârlık, affedicilik, teslimiyet içeren, ayırım gözetmeyen, bütünsel ve evrensel sevgiyi, karşı tarafı veya insanlığı kurtarabilmek adına kendini kurban etmeyi ifade eder. Aldanma, aldatılma, kurban olma, kurban edilme, kafa karışıklığı ve yön kaybetme temalarını da barındırır. Hayal gücünün fazla olması sebebiyle bazen dünyayı net algılamakta zorlanabilir. Bağımlılık ve bağımlılığa eğilimiyle de ön plana çıkar. Bu bağımlılık İlahi aşka, bir bireye, maddeye ya da her şeye olabilir. 

Yeniay haritasında Plüton Oğlak burcunun 29. derecesinde ve Türkiye haritasının sekizinci evini etkiliyor. Yirmi dokuz dereceye gelen gezegenlerin nasıl davranacağının tahmin edilemez. Tekâmüle işaret eder ve kaderseldir.

Plüton kaçınılmaz değişim ve dönüşüm süreçleri gösterir. Ölüm ve küllerinden tekrar doğmak anlamına gelir. Plüton’un olduğu yerde kriz, ani bitiş ve başlangıçlar, güç, kontrol, mafya, yeraltını ilgilendiren konular ön plana çıkar. Aynı zamanda siyasal ve finansal güçtür. Derin devlet, gizli istihbarat servisi, diktatörlük, mafya, bankacılık sistemleri, hisse senedi ve hisse, manipülasyon ve yolsuzluklar, sigorta, vergi, çeteler, organize suçlar ve suç örgütleri, politika, madenler, volkanlar, deprem, yeraltı zenginlikleri, kanalizasyon, kentsel yenilenme ve geri dönüşüm gibi konularla ilişkilidir. Halkın güvenliğidir.

Plüton insanların, kitlelerin hayatında kadersel krizlerin vurgu yapacağı bir etkiye sahiptir. Burada almamız gereken dersleri öğrenmek ve gitmek zorunda olduğumuz yolu kabullenme zorunluluğumuz var. Bu etki ülkemizin sekizinci evini de etkilediği için Türk halkı olarak yeni bir dönemin başladığına şahitlik ediyoruz. Doğal olarak umulmadık hareket, tepki, kararlar alma potansiyeline sahibiz.

Plüton güçtür, küllerinden yeniden doğuşu simgeler. Yeniden doğuşun daha güçlü ve dinamik olacağı kesindir. Bundan dolayı dengede olmak, ölçülü davranmak, yılmadan mücadele etmek zorundayız.

Balık Yeniayı Türkiye’nin dokuzuncu evinde gerçekleşiyor. Dokuzuncu evin konu başlıkları; adalet sistemi, kanunlar, yüksek mahkeme, hâkimler, savcılar, avukatlar, din adamları, yükseköğrenim, üniversiteler, akademisyenler, üniversite öğrencileri, öğretmenler, bilimsel kuruluşlar, yayıncılar, kargo, deniz trafiği, havayolu ve deniz taşımacılığı, hava endüstrisi, uzun mesafe trafiği, uzun mesafeli ya da uluslararası ticaret ve iletişimi temsil eder. Ayrıca din, din adamları, imam, papaz, rahip ve haham, camiler, kiliseler, sinagoglar, vaiz ve inanç sistemleriyle alakalıdır. Bu konu başlıklarıyla ilgili konuların gündem olması muhtemeldir.

Ayrıca 29. derece Balık burcunda bulunan Venüs, zarar gördüğü Koç burcuna geçiş yapacak. Bu konum ilişkilerde sabırsız ve benmerkezci bir tutuma yol açabilir. Maddi konularda ani kararlar, riskli yatırımlar, düşüncesizce yapılan alışverişler söz konusu olabilir.

Ülkemizde cezaevleri, ıslahevi, hastaneler, bakımevleri, sığınma evleri, gizli kuruluşlar, gizli düşmanlar, suçlular, casuslar, azınlıklar, gizli düşmanlar, büyük baş hayvanlarla ilgili problemler ön plana çıkabilir.

         Skandallara yol açabilecek gerçek olaylar, bunlara olan tahammülsüzlük, reddediş ve yalanlamalar birbiri ardınca sergilenebilir.

Hayatımızdaki ani değişimlerin yarattığı zorluklar kronik ağır psikolojik problemlere yol açabilir. Bundan dolayı başta özellikle çocuklar için acil olarak bu travmaları iyileştirmeyi sağlayacak adımlar atılmalıdır.

Salgın hastalıklar ile ilgili olumsuzluklara karşı acil önlem alınması gerekir.

Özellikle bu dönemde ayaklarda ve azı dişlerde problemler yaşanabilir.

         Astrolojik öngörülerimde birçok kişinin öyle ya da böyle göç edeceğini uzun zamandır dile getiriyordum. Bu göç, insanların yer değiştirme süreci hızlanacak.

Bilinçaltına atılan öfkenin dışa vurumu kişileri sinsice ve gizli saklı hareketleri yaptırmaya yönlendirebilir, dikkatli olmakta fayda var.

Hayatın zorlu, zorunlu bir sınav olduğunu unutmamalıyız. Karşımıza çıkan olaylar karşısında alacağımız tavır, seçtiğimiz yol sınavımızın sonucunu belirleyecektir. Sinirin ve fevri hareketlerin hayatımızla ilgili öz yıkıma sebep olabileceğini unutmamalıyız. Kısıtlanmalar karşısında duygusal davranmamak gerekir.

Gücümüzün farkında değiliz fakat bu her şeyi yaparız anlamına gelip saçma sapan atılımlarda bulunmayı da gerektirmez. Başkalarını değiştirmeye çalışmak yerine kendi değişimimize izin vermeliyiz. Aklıselim davranmak zorundayız.

Her şey yoluna rayına girecek ve dengeye oturacak. Bunun için biraz sabır ve güce ihtiyacımız var.

Her ne kadar çok zorlu bir süreçten geçiyor olsak bile vicdanlı ve sağduyulu olmalıyız. Zaman birlik zamanıdır ki Türk Milletinin bu konuda dünyada eşi benzeri yoktur. Sağduyu, anlayış, karşılıksız yardımlaşma ile yaralarımızı saracağız ve bu zorlu zamanları atlatacağız. 

“Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur” Mustafa Kemal Atatürk

Aşkım GÜNEY

#Astroloji

#Astrology

#Astrolojigünlüğü

#Balıkyeniayı

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This