Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

Ayak şeklinize göre hangi ırktan geliyorsunuz?

tarafından | Eyl 19, 2023 | Hayatın içinden | 0 yorum

Geçmişi keşfetmek büyüleyici bir konu. DNA testi için paranız olmasa bile ayaklarınız atalarınız hakkında düşündüğünüzden daha fazlasını ortaya çıkarabilir. Ayaklarınızın şekli atalarının nereden geldiğini anlamanıza yardımcı olabilir. İşte ayrıntılar…

1 1

İnsan vücudunun belirli özelliklerinin kökenimiz hakkında bilgi verebileceğine ve ayak şeklimizin soyumuz hakkında ipuçları barındırdığını biliyor muydunuz? Soy ağacını araştırmak bugünler de geçmişte olduğundan çok daha kolay. Geçmişte insanların soy ağaçlarının izini sürmek için kullandıkları birkaç yönetmeden biri de ayak şekliydi. Aslında, bugün de bazı insanlar hala bu yönteme inanıyor.

Ayak şekli yönteminin doğruluğu sorgulanabilir olsa da kişinin soyunu belirlemek için kullanıldığı bu yol büyüleyici ve enteresan. Tüm şecere kaynaklarını tükettiyseniz ve atalarınızın izini sürme konusunda bazı ekstra fikirler istiyorsanız, ayak şekli size doğru bir sonuç vermeyebilir, ancak kesinlikle biraz eğlenmenizi sağlayacak. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler…

Kabul edilen beş ayak şekli var: Yunan, Roma, Kelt, Alman ve Mısır. Her ayak tipi, ayağın ana hatları olarak bilinen kendine özgü bir tasarıma sahiptir. Parmak uzunlukları da her ayak tipine özgüdür. Peki sizin ayak tipiniz hangisi? Gelin, atalarınızı bulmanıza yardım edelim!

1. MISIR AYAK TİPİ

2 utQc

Diğer ayak parmaklarından daha uzun olan uzun bir ayak başparmağınız mı var? Eğer öyleyse bu Mısır ayağı. Belki de atalarınız Antik Mısır’da yaşıyordu, bir göz atın bizce.

Beş ayak şeklinin tartışmasız en düzgün görüneni Mısır ayak parmakları, uzun bir ayak başparmağı ve ardından 45 derecelik bir açıyla küçülen diğer ayak parmaklarına sahip.

Ayak başparmağının en uzun parmak olduğu ve küçük ayak parmaklarının 45 derecelik bir açıyla aşağı doğru eğimli olduğu ayak tipi. Bu en yaygın ayak tiplerinden biridir, Mısır ayakları genellikle daha uzun ve daha dardır. Çoğu ayakkabı, ayak parmaklarının düzenli açısı nedeniyle bu ayak şekline kolayca uyum sağlar.

2. ROMA AYAK TİPİ

4 UUya

İlk 3 parmağınız eşit uzunlukta, diğer ikisi ise kısa mı tebrik ederiz atanızı buldunuz? Romalısınız!
Romalılar ayaklarını Avrupa ve Kuzey Afrika’yı fethetmek için kullandılar. Ayağa göre standartlaştırılmış bir uzunluk ölçümü bile oluşturdular.

Dünya nüfusunun dörtte birinin, en büyük üç parmağın aynı yükseklikte olması ve daha küçük olan ikisinin aşağı inmesiyle tanımlanan Roma ayaklarına sahip olduğu düşünülmektedir.

Roma ayakları, en büyük üç parmağın aynı yükseklikte olması ve daha küçük olan ikisinin boyunun aşağı inmesi ile tanımlanır ve daha küçük ayak parmaklarının tümü hafifçe içe doğru kıvrılabilir ve alçalabilir. Romalı ayaklar yüksek kemerlere sahip olma eğilimindedir.

3. YUNAN AYAK TİPİ

6 b4Qq

İkinci ayak parmağınız, ayak başparmağı da dahil olmak üzere diğerlerinden mı uzun o zaman size Zeus, Poseidon, Demeter, Artemis’den selam getirdik. Tebrik ederiz, atalarınızı buldunuz.

Bu ayak tipi, diğerlerinden daha büyük olan ve daha sivri bir oluşum için ayak başparmağını geçen bir Morton ayak parmağıyla tanımlandığı bilinen ikinci bir ayak parmağı ile karakterize edilir. Ayak parmaklarını ayağın arkasına bağlayan birinci metatars kemiği, Yunan ayaklı kişilerde ikinci parmağından daha uzun olan ikinci parmağından daha kısadır. Yunan ayakları, ikinci parmağın ayak başparmağından daha büyük olduğu Alev Ayağı veya Ateş Ayağı olarak da bilinir. Yunan ayağında, ikinci ayak parmağı ayakkabının boyutunu belirleyecektir. Ayakkabı çok darsa, bu parmak yer olmadığı için kendi kendine katlanıp pençe parmak olarak bilinen pençe şeklini veya çekiç parmak olarak bilinen çekiç şeklini alabilir.

4. KELT AYAK ŞEKLİ

8 XUz7

Ayak soyuna göre Kelt ayakları, büyük ama kısa ilk ayak parmağı, olağanüstü uzun ikinci ayak parmağı ve kalan ayak parmakları küçük bir serçe parmağına doğru küçülerek devam eden en karmaşık şekle sahip ayak tipi.

Ayaklarınız ve ayak parmaklarınız Keltlere mi benziyor? Herhangi bir Kelt geçmişi bilmiyorsanız, soy ağacınızın bilinmeyen taraflarını araştırmayı hazır olun ve herhangi bir Kelt atanız olup olmadığına dair şecerenizi gözden geçirin bizce.

5. ALMAN AYAK TİPİ

10 gTIg

Ayak baş parmağınız en uzun, diğer parmaklarınız eşit hizada mı? Açılar, Saksonlar, Franklar, Vandallar ve Vizigotlar soyundan geliyor olabilirsiniz, bir şecere taraması yapmalısınız!

En nadide ayak şekillerinden biri olan Alman ayağı en büyük başparmağa sahiptir ancak kalan dört parmak neredeyse birbiriyle aynı uzunluktadır. Ayak parmakları genel olarak diğer ayak tiplerinden daha geniş ve tıknaz olma eğilimindedir.

Kaynak: Osmanlı ayak tipi, Ayak parmak şekilleri ve anlamları, Asya ayak tipi özellikleri, Göktürk osmanlı ayak tipi, 2. ayak parmağının uzun olması, Türk ayağı (aydinlik.com.tr)

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This