Paylaşacak tecrübemiz, söyleyecek sözümüz var

ELLİYİZ

50 yaş ve üstü kadın, erkek, emekli, çalışan, EYT’ li ,bekar, evli her kesimden bizlerin paylaşım platformu

AKREP BURCUNDA AY TUTULMASI

tarafından | Nis 29, 2023 | Astroloji | 0 yorum

5 Mayıs 2023 günü Ankara saatiyle 20.33 itibariyle Akrep burcunda gerçekleşecek olan parçalı bir Ay tutulması deneyimleyeceğiz. Akrep burcunun yönetici gezegeni Plüton’un 1 Mayıs günü başlayacak olan retrosu 12 Ekim gününe dek devam edecek. Plüton zorlu değişim, dönüşüm ve krizlerin gezegenidir. Her kriz sonrası güçlenmeyi, yenilenmeyi; ölüm ve yeniden doğumu simgeler. Plüton şifacıdır; gizli ve saklı olanla ilgilidir.

Akrep burcunun en büyük korkusu gücü ve kontrolü kaybetmek, aciz kalmaktır. Bundan dolayı yalanlar söylenebilir, gerçekler saklanabilir ve güç yanlış kullanılabilir.

Uzun zamandan beri insanlık sosyal, kültürel ve ekonomik olarak büyük bir evrime uğruyor. Bu dönemde tüm dünyada baskılanan veya baskı altına alınan kişilerin arzu ve isteklerinin artması baskıyı reddetmesine yol açacaktır. Kişiler özgürlük isteğiyle beraber kurtuluş çabalarını artıracaklardır.

Kimilerimiz kişisel haritalarına göre ses getirecek işlere el atacaklardır. Kişinin doğru yerde ve doğru zamanda olması tamamen bir nasip göstergesidir. Etik davrananlar ve çok çalışanlar hak ettiklerini mutlaka alırlar. Enerjimizi doğru ve etik olana yönlendirebilirsek isteklerimizi elde edebiliriz. Aksi takdirde hatalarımız skandal ve sıkıntı olarak bize geri dönebilir.

Bu dönemde skandal niteliğinde yasadışı birçok kirli olayın, çıkar birlikteliklerinin gün yüzüne çıkacağı aşikârdır.

Bu günlerde anlaşma ve sözleşmelerde atılan imzalar sorun yaşatabilir. Hak ettiğinizi alamayabilirsiniz.  Sahte belge, imza ve yalanların yol açtığı sıkıntılar gündeme gelebilir.

Aşırı güven ve kibrin yol açtığı ihmal ve dikkatsizlikler sorun yaratabilir. Geleceğini sandığımız destekler konusunda hayal kırıklığına uğrama riski çok yüksek olacaktır.

Venüs’ün İkizler burcunda sınır aşımında olması ilişkilerde aşırılık, abartı, cinsel doyumsuzluk ya da cinsel sapmalara sebebiyet verebilir. Dispozitörü Merkür’ün bu dönemde retro olması partneriniz ile ilgili aşırılıklara ve iletişiminize dikkat etmenizi işaret eder. Boş vermişlik ve rahatlığın dezavantajları maddi olarak da zarar getirebilir.

Bu dönemde tüm dünyada ilk olarak nitelendirilebilecek olaylara, suikastlere, cinayet ve fanatizm kaynaklı saldırılara, terör ve savaş saldırılarına şahitlik edebiliriz.

Dünyada ekonomik koşullar daha zorlayıcı olacak gibi görünüyor. Maddi zorluklar ticarette ve alım satımlarda düşüşe ve başarısızlıklara sebebiyet verebilir.

Ay tutulması dünyada toprak hareketliliğini tetikleyebilir. Nükleer konularda riskler görülebilir. Deniz kazaları, fırtına ya da volkanik hareketlenmeler, sis ve duman sorunları ve kitleleri etkileyecek olaylar söz konusu olabilir.

Ay tutulması ülkemizin 5. ve 11. evleri tetikliyor. Doğal olarak ittifaklar, parlamento, meclis, politika, belediyeler, spor takımları, sosyal medya, doğa olaylarıyla ilgili konular ile beraber borsa, spekülasyon, spor, sanat, gece hayatı, çocuklar ve elçilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Akrep burcu ülkesi olduğumuz için kamu güvenliği, derin devlet, mafyatik işler ve ilişkiler, bankalar ve bankacılık, finansal krizler, borçlar, krediler, hisse senetleri, vergi ve sigorta ile ilgili konular, manipülasyon, yeraltı kaynakları, kentsel yenilenme ve geri dönüşümle ilgili şaşırtıcı ve şok edici konular da gündeme gelebilir.

Ülkemizde bu dönemde ulusal reformlar yeniden düzenlenebilir. Politik ve hukuki konuların yeniden düzenlenmesi söz konusu olabilir. Hukuki konularda hiç beklenmeyen, hatta çok şaşırtıcı olaylara şahitlik edebiliriz.

Dini konuların suiistimal edilmesi, din üzerinden kazanç sağlamaya yönelik girişimler görülebilir. Fanatik kişilerin sözlü ya da fiziksel saldırılarına karşı dikkat edilmelidir. Fanatizmin artacağı, gerginliğin tırmandığı ve her an herkesin birbiriyle tartışıp kavga etmeye hazır olduğunu söyleyebilirim. Her türlü negatif söylem ve eylem eninde sonunda o kişinin aleyhine dönecektir.

Erkek egemenliği ve ilkelliğinin baskısı artabilir. Doğal olarak bu tutum kadın erkek ilişkileriyle ilgili sorunları arttırabilir.

Medyatik ve ünlü kişiler konumlarını zorlayıcı olaylar yaşayabilirler.

Bu dönemde kaçırma ve kaçırılma olayları gerçekleşebilir.

Hayat enerjisinin düşüklüğü pasif agresif öfke nöbetleri, kan hastalıkları, genetik hastalıklar, kalp çarpıntısı, tansiyon belki de felç sorunlarını tetikleyebilir.  Ayaklarda sebebi belli olmayan ağrılar, topuk dikeni gibi rahatsızlıklar söz konusu olabilir. Ağır hastalıklar, kanser vakalarının artması, zehirlenme ve bunun sonucu kayıplar söz konusu olabilir. Ayrıca hayvan ve böceklerden gelebilecek zararlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Yaşamın getirdiği ağır ve sürekli değişen koşullar aile içi sorunlara yol açabilir. Aile içinde aldatma, aldatılma, çalkantılar, miras, alacak-verecek ile ilgili problemler yaşanabilir. Bu durum küskünlük ve yalnızlıklara neden olabilir. Haklı olunan konularda bile hukuksal olarak kayıplar gündeme gelebilir. Yasal işlerde şanssızlık ve haksızlıklar söz konusu olabilir. Davalar sürüncemeye girebilir.

İkili ilişkilerde duyguları net ifade etmekte zorlanmalar görülebilir. Yazılı ve sözlü hitaplarımızda ve davranışlarımızda ölçülü olmak zorundayız.

Olumsuz etkilerin çoğunlukta olduğu bu Ay tutulması bedel ister, kurban ister. Bu dönemi iyisiyle ve kötüsüyle yaptığımız her şeyin karmik bir hesabın kesim tarihi olarak düşünmemiz lazım.

Kul unutur, Sistem unutmaz…

         Sevgiler,

Aşkım Güney

#Astroloji

#Astrology

#Aytutulması

#Akrepburcundadolunay

#Astrolojigünlüğü

#AşkımGüney

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This